1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Salesforce zwolnił setki pracowników w poniedziałek

Salesforce zwolnił setki pracowników w poniedziałek

Marc Benioff, Co-CEO Salesforce.com Inc. , przemawia podczas przemówienia programowego na konferencji Dreamforce 2022 w San Francisco 20 września 2022 r. Dziesiątki tysięcy techników będą bawić się w tym tygodniu dekoracjami nawiązującymi do parków narodowych w centrum San Francisco, gdy doroczna konferencja Dreamforce firmy Salesforce Inc powróci w całości po dwa lata… epidemii.

Marlina Sloss | Bloomberg | Obrazy Getty

siły sprzedaży Potwierdził we wtorek, że zwolnił niektórych pracowników w tym tygodniu po tym, jak producent oprogramowania dla przedsiębiorstw zauważył spadek popytu w niektórych krajach i branżach.

protokół Wcześniej informował o cięciach, mówiąc, że mogą one dotyczyć nawet 2500 pracowników. Jedna osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​Salesforce zostawił w poniedziałek mniej niż 1000 osób. Na koniec stycznia zatrudniała 73 541 osób. W sierpniu Salesforce poinformował we wniosku, że liczba pracowników wzrosła o 36% w ciągu ostatniego roku, „aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi ze strony naszych klientów”.

„Nasz proces wydajności sprzedaży prowadzi do odpowiedzialności”, powiedział rzecznik Salesforce w oświadczeniu CNBC. „Niestety może to spowodować, że niektórzy odejdą z firmy, a my wspieramy ich podczas przejścia”.

wiele firm technologicznych, Salesforce w zestawie, ogłosił plany wolniejszego niż w tym roku zatrudnienia pracowników, aby poradzić sobie z trudnymi warunkami biznesowymi z rosnącymi cenami i stopami procentowymi. Niektórzy poszli również dalej i usunęli niektórych obecnych pracowników, ponieważ eksperci dyskutują o czasie możliwej recesji.

W sierpniu Salesforce eksport Całoroczne zyski i wytyczne nie spełniły oczekiwań, następnego dnia spadły o 3%. Dyrektor finansowy Salesforce, Amy Weaver, powiedziała analitykom, że popyt spadł w małych i średnich firmach, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Europie, a także w telekomunikacji, dobrach konsumenckich, mediach i handlu detalicznym. Marc Benioff, współzałożyciel i współdyrektor generalny Salesforce, powiedział, że spodziewa się kontynuacji długich cykli sprzedaży i kontynuacji większej kontroli zakupów korporacyjnych.

READ  General Motors wycofuje prawie milion pojazdów z powodu wadliwych napełniaczy poduszek powietrznych

Jeden z największych konkurentów Salesforce w oprogramowaniu biznesowym, Microsoftogłoszony runda cięć w pracy w październiku.

Zegarek: Zapasy w chmurze borykają się z podwójnymi stratami