11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ruja Ignatova: Brakujące słowo Cryptoqueen zostało dodane do listy najbardziej poszukiwanych przez FBI

Ruja Ignatova: Brakujące słowo Cryptoqueen zostało dodane do listy najbardziej poszukiwanych przez FBI

Ruja Ignatova, znana również jako „Cryptoqueen”, została postawiona w stan oskarżenia w 2019 r. w ośmiu sprawach, w tym oszustwach związanych z przelewami bankowymi i papierami wartościowymi, za prowadzenie bułgarskiego OneCoin Ltd jako piramidy finansowej. Prokuratorzy twierdzą, że firma zapewniała członkom prowizje, aby zachęcić innych do zakupu bezwartościowej kryptowaluty.

„Doskonale zaplanowała swój plan, wykorzystując szalone spekulacje wczesnych dni kryptowalut” – powiedział Damian Williams, główny prokurator federalny na Manhattanie.

Williams opisał OneCoin jako „jeden z największych schematów Ponzi w historii”.

Ignatova zniknęła pod koniec 2017 roku po tym, jak podsłuchiwała mieszkanie należące do jej amerykańskiego chłopaka i dowiedziała się, że współpracuje on w śledztwie FBI dotyczącym OneCoina, powiedział Williams. Powiedział, że poleciała z Bułgarii do Grecji i od tego czasu jej nie widziano.

Michael Driscoll, zastępca dyrektora FBI w Nowym Jorku, powiedział, że FBI oferuje nagrodę w wysokości 100 000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania Ignatowej.

Driscoll odmówił komentarza na temat jakichkolwiek śladów wskazujących na miejsce pobytu Ignatovej. Biuro dodaje uciekinierów do listy poszukiwanych, gdy uważa, że ​​opinia publiczna może pomóc w wyśledzeniu podejrzanych.

„Wyjechała z ogromną ilością gotówki” – powiedział dziennikarzom Driscoll. „Pieniądze mogą kupić wielu przyjaciół i wyobrażam sobie, że na tym skorzystają”.

Ignatova została oskarżona wraz z Markiem Scottem, byłym prawnikiem korporacyjnym, który według prokuratorów wyprał około 400 milionów dolarów dla OneCoin. Scott został uznany za winnego spisku mającego na celu pranie brudnych pieniędzy i oszustwa bankowego po trzytygodniowym procesie w sądzie federalnym na Manhattanie.

READ  Rosja odrzuca rozprawę sądową ONZ w sprawie Ukrainy | wieści wojenne między Rosją a Ukrainą