© Ian Tybal / Adobe Stock
Polska i trzy kraje bałtyckie: Estonia, Łotwa i Litwa oferują znaczącą szansę na rozszerzenie produkcji morskiej energii wiatrowej poza Morzem Bałtyckim Danii, Niemiec i Szwecji. Ze względu na konieczność dekarbonizacji dostaw energii i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, Polska i kraje bałtyckie są postrzegane jako jedyna szansa na łańcuch dostaw, który może wesprzeć rozmieszczenie co najmniej 28 GW morskiej energii wiatrowej do 2035 roku.
Intelatus przewiduje, że do 2035 r. ukończonych zostanie ponad 30 projektów o mocy ponad 30 GW na morzu. Perspektywy to około 71 miliardów euro inwestycji inwestycyjnych i 1,1 miliarda euro bieżących rocznych OPEX. pod warunkiem, że. Tak wynika z nowego raportu na temat rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich, opublikowanego dzisiaj przez Inteletus Global Partners.
Polski sektor morskiej energii wiatrowej nadal przyspiesza na drodze do rozmieszczenia prawie 7,5 GW morskiej energii wiatrowej do 2030 r. i ponad 17 GW do 2035 r.
Estonia dodaje znaczny potencjał w celu rozwoju sektora morskiej energii wiatrowej, co daje ponad 10 GW mocy zainstalowanej przed 2035 r.
W ramach łotewsko-estońskiej współpracy transgranicznej Łotwa zamierza uczestniczyć w 1 GW morskiej energii wiatrowej z ambicją osiągnięcia ChZT w latach 2030/2031.
Litwa ma ambicje rozstrzygnąć dwa przetargi o łącznej mocy 1,4 GW i rozpocząć komercyjną działalność pierwszej morskiej farmy wiatrowej do końca dekady.
Aby uzyskać więcej informacji na temat globalnych partnerów Intelatus lub raportu, odwiedź stronę www.intelatus.com Lub skontaktuj się z Philipem Lewisem pod numerem +44 203-966-2492
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com