9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rozmowy o zmniejszeniu rosyjskich dochodów z ropy naftowej, gdy europejscy dyplomaci sprzeczają się: aktualizacje na żywo

Rozmowy o zmniejszeniu rosyjskich dochodów z ropy naftowej, gdy europejscy dyplomaci sprzeczają się: aktualizacje na żywo

przypisywany mu…Brendana Hoffmana dla The New York Times

KIJÓW, Ukraina — Ekipy komunalne pracowały przez ciemną noc wśród śniegu i marznącego deszczu, aby ustabilizować zdewastowaną ukraińską sieć energetyczną w czwartek po kolejnej niszczycielskiej fali rosyjskich ataków rakietowych, przywracając podstawowe usługi, takie jak bieżąca woda i ciepło w wielu częściach kraju, nawet gdy leżały miliony nadal. Został bez prądu.

Ukraińcy wyrazili sprzeciw wobec nieustannej kampanii Moskwy mającej na celu wykorzystanie zimy jako broni, aby osłabić ich determinację i zmusić Kijów do kapitulacji, podczas gdy Rosja zsyła nowe cierpienia na zmęczony wojną naród.

Chirurdzy musieli operować przy pomocy latarki, tysiące górników trzeba było wyciągać z głębi ziemi za pomocą ręcznych wciągarek, a ludzie w całym kraju wciągali wiadra i butelki z wodą po schodach w wieżowcach, gdy windy przestały działać.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy oczekujące operacje Na przejściach granicznych z Węgrami i Rumunią w czwartek z powodu przerw w dostawie prądu Ukraińskie Koleje Państwowe zgłosiły opóźnienia i przerwy w sieci, które były równoznaczne z Elastyczna linia życia narodu w ciągu dziewięciu miesięcy wojny.

Rodziny ładowały i ogrzewały swoje telefony oraz zbierały informacje w centrach utworzonych w miastach podczas przedłużającej się przerwy w dostawie prądu. Policja w stolicy, Kijowie i innych miastach zintensyfikowała patrole, gdy sklepikarze i restauracje włączali generatory lub zapalali świece i zajmowali się swoimi sprawami.

„Sytuacja w całym kraju jest trudna” – powiedział ukraiński minister energetyki Herman Gałuszenko. Powiedział jednak, że do 4 rano inżynierom udało się „standaryzować system zasilania”, umożliwiając skierowanie energii do obiektów infrastruktury krytycznej.

The Grad rosyjskich rakiet dzisiaj, w środę Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że co najmniej dziesięć osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w jednym z najbardziej zdeprawowanych ataków od tygodni. Od 10 października Rosja wystrzeliła około 600 pocisków na elektrownie, elektrownie wodne, przepompownie wody, oczyszczalnie, kable wysokiego napięcia wokół elektrowni jądrowych i krytyczne podstacje, które dostarczają energię do dziesiątek milionów domów i firm, ukraińscy urzędnicy powiedział.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Facebook prowadzi zwycięzców po niepowodzeniu odbicia na rynku; Awaria ARK Stock Teladoc

Kampania powoduje coraz większe straty. Środowe strajki po raz pierwszy wyłączyły wszystkie ukraińskie elektrownie jądrowe, pozbawiając kraj jednego z najważniejszych źródeł energii.

„Spodziewamy się, że elektrownie jądrowe zaczną działać do wieczora, więc deficyt się zmniejszy” – powiedział Gałuszenko.

Generał Walerij Załużny, najwyższy dowódca sił zbrojnych Ukrainy, powiedział, że ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 51 z 67 rosyjskich pocisków manewrujących wystrzelonych w środę i pięć z 10 dronów.

Szanowny Prezydencie Wołodymyrze Zełenskim, mówiąc w środę wieczorem Na nadzwyczajnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępił to, co określił jako rosyjską kampanię terrorystyczną.

Powiedział: „Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a dziesiątki milionów ludzi pozostaje bez prądu, ciepła i wody w wyniku rosyjskich pocisków uderzających w obiekty energetyczne, jest to jawna zbrodnia przeciwko ludzkości”.

Według urzędników miejskich w Kijowie około jeden na cztery domy nadal nie miał prądu w czwartkowe popołudnie, a ponad połowa mieszkańców miasta nie miała bieżącej wody. Urzędnicy miejscy powiedzieli, że usługa została stopniowo przywrócona i są przekonani, że pompy dostarczające wodę do około trzech milionów mieszkańców zostaną ponownie włączone do końca dnia.

Tranzyt został zawieszony w portowym mieście Odessa na południu Morza Czarnego do czasu ponownego skierowania ograniczonych dostaw prądu do bieżącej wody. W obwodzie lwowskim na zachodniej Ukrainie, gdzie miliony ludzi zostało wysiedlonych ze swoich domów w wyniku walk i gdzie mają elektryczność i wodę, usługi zostały w dużej mierze przywrócone.

Krajowe przedsiębiorstwo energetyczne Ukrenergo powiedziało, że biorąc pod uwagę „dużą ilość szkód” i trudne warunki pracy, naprawy w niektórych obszarach mogą trwać dłużej niż w innych.

„Nie ma powodu do paniki” – napisała firma w oświadczeniu. Dodał, że cała infrastruktura krytyczna zostanie ponownie podłączona.