3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja zawiesza dostawy gazu do Polski, ponieważ sojusznicy zobowiązują się dostarczać samoloty bojowe na Ukrainę – najlepsze informacje wojenne

Wojna rosyjsko-ukraińska 27 kwietnia Aktualności: Ponad dwa miesiące po tym, jak 24 lutego Rosja zaczęła nazywać na Ukrainie tak zwanymi „specjalnymi operacjami wojskowymi”, sytuacja naziemna jest niebezpieczna jak zawsze. W obliczu rosnącej frustracji Kijów utrzymuje silną obronę w Moskwie i istnieją pewne argumenty, że Władimir Putin może zrobić coś drastycznego, aby zmienić bieg wojny. Wielu uważa, że ​​Rosja ma niezapowiedziany termin 9 maja, który jest obchodzony jako „Dzień Zwycięstwa” za jej osiągnięcia w II wojnie światowej. W tej sytuacji Putin nie chciał przyćmić obchodów na Ukrainie. Oto wiadomości o najgorszym konflikcie w Europie od zakończenia II wojny światowej w 1945 roku:

1: Gasprom wstrzymuje dostawy gazu do Polski na znak pogłębiającej się przepaści między Rosją a krajami europejskimi. Rozwój nastąpił dzień po tym, jak polska spółka PGNiG poinformowała, że ​​prawdopodobnie odetnie dostawy do rosyjskiego koncernu energetycznego PGNiG. Gosprom zażądał, aby „przyjazne narody” płaciły w rublach za dostawy gazu.

2: Bułgaria twierdzi również, że może to być kolejny cel Gaspromu, ale jak dotąd nie otrzymano żadnych zdecydowanych informacji z tego kraju, co wskazuje, że dostawy gazu zostały faktycznie odcięte.

3: Niektóre doniesienia z Mołdawii sugerują, że może ona zostać wciągnięta również w wojnę rosyjsko-ukraińską. W ostatnich dniach naddniestrze mołdawskie stoi w obliczu nowych ataków.

4: Niemcy stają się pierwszym krajem, który ogłosił decyzję o dostawie ciężkiej broni na Ukrainę, po apelu USA do sojuszników o przeniesienie „nieba i ziemi” na pomoc Ukrainie. Berlin ma wysłać czołgi Geoffrey z działami przeciwlotniczymi. Anglia wyśle ​​też myśliwce do Kijowa.

5: Jeśli chodzi o operacje wojskowe, cała bitwa koncentruje się teraz na Charkowie i Doniecku. Niektórzy eksperci twierdzą, że Rosja próbuje „wyzwolić” wschodnią część Ukrainy. Tymczasem Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej twierdzi, że istnieją wyraźne przesłanki, że rosyjskie wojska mogły spowodować poważną awarię w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Dyrektor generalny MAEA, Rafael Mariano Croce, mówi, że pomimo poziomu promieniowania sytuacja w Czarnobylu nadal nie jest stabilna i że agenci nuklearni muszą zachować czujność.

READ  Diamentowa Liga. Polak Markin Lewandowski zanotował przebieg