25 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zełenski nazywa aresztowanie melitopola „zbrodnią przeciwko demokracji”

Rosja napada na Ukrainę i wieści o Władimira Putinie

Duży obszar Makarev, wsi 30 mil na zachód od Kijowa, został poważnie uszkodzony przez rosyjskie naloty.

CNN dysponuje geolokalizacją i zweryfikowanymi zdjęciami zamieszczonymi w sobotnich mediach społecznościowych, które pokazują rozległe zniszczenia w kompleksach mieszkalnych, szkołach i placówkach medycznych.

Surowe zdjęcie Makareva pokazuje dużą dziurę w północnej ścianie budynku mieszkalnego. Wiele budynków na zdjęciach miało uszkodzone północne fasady, co wskazuje na to, że strajki wojskowe, które w nie uderzyły, były rosyjskie.

Kilkaset metrów na wschód od tej kamienicy było poważnie zniszczone przedszkole.

Dym nadal był widoczny z budynku, dach całkowicie się zawalił, a okna całkowicie wybite.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony wielokrotnie twierdziło, że nie bierze na cel ludności cywilnej.

W innym budynku mieszkalnym na zachód od szkoły inne zdjęcie przedstawia zniszczony dach i kilka domów na wyższych piętrach.

Na południe od szkoły widać płonące Centrum Medycyny i Diagnostyki im. Adonisa-Marieva. Na ulicy przed nim rozrzucone były gruzy, a okna wylatywały ze środka.

Zdjęcie zrobione na ulicy przed centrum pokazało, że gruz przed nim to wszystko, co pozostało z północnej elewacji frontowej budynku.

Bezpośrednio na zachód od szkoły i centrum medycznego, w pobliżu centrum Makareva, na drodze zauważono ogromną dziurę. W tle pali się centrum medyczne. Obok tej dziury na innym zdjęciu widać uderzony budynek mieszkalny ze sklepem spożywczym na parterze.

W centrum miasta strajkuje ośrodek kultury, w którym mieszczą się również urzędy rządowe i policyjne. Część budynku została zniszczona, a jeden z budynków na dachu wyglądał, jakby został skoszony jakąś amunicją.

„Chwała Ukrainie! Chwała Bohaterom” została napisana na wielkim banerze na froncie budynku.

Na południe od centrum Makariewa jedna ze szkółek została poważnie uszkodzona. Okna były wybite, a części dachu wydawały się być uszkodzone.

READ  Biały Dom jest na wczesnym etapie dyskusji na temat podróży Bidena do Europy