21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja najeżdża Ukrainę, kraj przygotowuje się do wielkiej ofensywy Donbasu

Rosja najeżdża Ukrainę, kraj przygotowuje się do wielkiej ofensywy Donbasu

Uwaga: ten post zawiera obrazy graficzne.

Najgorszą rzeczą, jaką widziałem od przybycia do Kijowa około miesiąca temu, to zwłoki mężczyzny, który został pokazany w Podwórko w Borodiancena północny zachód od Kijowa.

Właściciel domu, który uciekł z miasta na początku wojny, zawiózł nas na miejsce. Wróciła po wycofaniu się sił inwazyjnych i stwierdziła, że ​​jej dom został splądrowany przez rosyjskich żołnierzy.

Za swoją szopą w ogrodzie pokazała nam mężczyznę z torbą na głowie, z rękami związanymi za plecami i rozerwanymi spodniami, odsłaniając bieliznę i mocno posiniaczoną nogę.

Został postrzelony w głowę, a jedna kula wciąż leżała obok jego ciała.

Wyglądało na to, że był torturowany i stracony przez rosyjskich żołnierzy, chociaż nie wiemy na pewno, co się z nim stało.

W tym czasie widzieliśmy już niesławny masowy grób w Buczy, ale obraz tego człowieka utkwił we mnie – uważam, że jednostka jest bardziej z nim związana niż zbiorowość. Łatwiej jest oddzielić grupę i oddzielić ją od ludzkości, z której została okradziona.

Jakiś kontekst: W Borodiance mieszkało 13 000 przedwojennyWiększość z nich uciekła po inwazji rosyjskiej. Reszta miasta, po intensywnych bombardowaniach i niszczycielskich nalotach, została zajęta przez wojska rosyjskie, które ruszyły 28 lutego. Miasto powróciło pod kontrolę Ukrainy 1 kwietnia.

Przeczytaj więcej o tym, co dziennikarze CNN widzieli na Ukrainie tutaj:

READ  Chiny twierdzą, że Xi Jinping zadał cios krajowemu Covidowi, próbując złagodzić obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek | Korona wirus