25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja mówi, że przesunie granicę do Polski, aby wygrać wojnę, Zełenski przysięga ukarać „agresorów”

Rosja mówi, że przesunie granicę do Polski, aby wygrać wojnę, Zełenski przysięga ukarać „agresorów”

Pomimo czuwania przy świecach i modlitw o pokój od Sydney przez Paryż po Nowy Jork, ukraińscy i rosyjscy przywódcy powiedzieli w piątek, że wygrali trwającą wojnę, ponieważ konflikt zbliża się do pierwszej rocznicy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował wideo, w którym chwali ukraińskie siły zbrojne i odwagę narodu ukraińskiego do walki z Rosją w zeszłym roku.

Powiedział, że naród ukraiński powitał rosyjską armię niebiesko-żółtą flagą – narodowymi barwami Ukrainy – zamiast białej.

„24 lutego miliony dokonały wyboru. Nie biała flaga, ale niebieska i żółta flaga. Nie ucieczka, ale stawienie czoła. Walka. To rok bólu, smutku, nadziei i jedności. W tym roku byliśmy niepokonani 2023 to nasz rok zwycięstwa. Wiemy, że to będzie rok!” Zełenski napisał w swoim tweecie, udostępniając 88-sekundowe wideo pokazujące siły ukraińskie i cywilów wspierających swoich sąsiadów w ciągu ostatniego roku wojny.

Zełenski powiedział w oświadczeniu w mediach społecznościowych, że Ukraina w ciągu ostatniego roku pokazała swoją niezwyciężoność. „Głównym rezultatem jest to, że przetrwaliśmy. Nie jesteśmy pokonani. I zrobimy wszystko, aby wygrać w tym roku. Bucza, Mariupol i Irbin to niezwyciężone stolice. Ukraina zainspirowała świat. Ukraina zjednoczyła świat” – powiedział Zełenski.

Reklama

Prezydent Ukrainy dodał, że jego naród nie spocznie „dopóki rosyjscy mordercy nie zostaną ukarani, na jaką zasługują”.

Tymczasem były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew obiecał, że jego kraj zwycięży na Ukrainie, mówiąc, że rosyjskie wojsko przesunie granicę do Polski, jeśli będzie to konieczne.

„Ważne jest osiągnięcie wszystkich celów specjalnej operacji wojskowej. „Musimy jak najdalej przesuwać granice zagrożeń dla naszego kraju, nawet jeśli sięgają granic Polski” – powiedział Miedwiediew, który wcześniej groził użyciem broni nuklearnej w telegramie.

„Zwycięstwo zostanie osiągnięte” – powiedział poprzednik Putina.

Anatolij Antonow, ambasador Rosji w USA, powiedział, że rosyjskie siły zbrojne są „niezawodną gwarancją bezpieczeństwa Rosji”.

READ  Sprawozdanie z zawodów | United Cup 2024: Niesamowita obrona punktu meczowego Alexandra ZVEREV podtrzymuje nadzieje Niemiec na finał w Polsce

„Są na linii frontu, realizując cele i zadania operacji specjalnej gaszenia ognia wojskowego na naszych granicach” – powiedział Antonow.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości tutaj

Pierwotnie opublikowane przez: 24 lutego 2023, 14:38 IST

Ostatnio zaktualizowany: 24 lutego 2023, 14:55 IST