4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ROSENTHAL: Walczący o miejsce w play-offach mecz drużyny Marlins z Mets przełożony

ROSENTHAL: Walczący o miejsce w play-offach mecz drużyny Marlins z Mets przełożony

Drużyna New York Mets może nie brała udziału w wyścigu o proporzec, ale we wtorkowy wieczór wydawało się, że uległa zmianie, nawet nie rozegrawszy żadnego meczu.

Działacze Miami Marlins byli wściekli, że ich mecz przeciwko Mets na Citi Field został przełożony z powodu niemożliwych do gry warunków na boisku. Ostatni deszcz wywołany burzą tropikalną Ophelia ustał około godziny 17:00, ale pomimo wysiłków załogi naziemnej drużyny Mets, aby na boisku dało się grać, mecz odwołano wkrótce po godzinie 20:00.

Dla Marlins, którzy obecnie tracą Cubs do połowy meczu w walce o trzecie miejsce w lidze z dziką kartą, zmiana terminu meczu w ramach środowego double-headera może mieć poważne konsekwencje. Leworęczny Braxton Garrett, najlepszy pozostały zawodnik w Miami, miał zagrać we wtorek wieczorem. Zamiast tego zagra w pierwszym meczu w środę, co uniemożliwi mu rozpoczęcie niedzielnego finału sezonu, chyba że wróci na trzydniowy odpoczynek.

Działaczom drużyny Marlins, którym w zamian za szczerość zapewniono anonimowość, powiedziano, że problem z nawierzchnią boiska na stadionie Citi Field powstał, ponieważ załoga naziemna drużyny Mets nie nadzorowała boiska w sobotę, czyli pierwszym z czterech dni deszczu z rzędu. Zespół grał wówczas w Filadelfii.

Czytaj więcej: Playoffy MLB, rankingi dzikich kart, zasady i nawiasy

W końcu ekipa obsługująca teren rozłożyła plandekę, ale woda przedostała się pod nią, powodując bałagan. Od soboty do poniedziałku boisko nachłonęło tak dużo wody, że ekipa obsługująca teren nie miała dość suchego okresu, aby we wtorek przywrócić mu stan nadający się do gry. Zarówno kluby, jak i biuro komisarza zdecydowały wówczas, że najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie meczu, powołując się na bezpieczeństwo zawodników i wagę meczu. Dyrektor generalny Mets, Billy Eppler, nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

READ  Kristen Coleman, żona byłego miotacza gigantów Tima Lincicum, umiera w wieku 38

Zespół Marlins (81-75) to jedna z największych niespodzianek sezonu, pokonując kilka kontuzji i przegrywając z dolną piątką w ataku, aby utrzymać się w rywalizacji o pierwsze miejsce po sezonie w całym sezonie od czasu zdobycia tytułu World Series w 2003 roku. Rozegrają trzy mecze . przeciwko Mets przez następne dwa dni, a następnie zakończą sezon trzema meczami w Pittsburghu.

Po starcie Garretta w środowym meczu otwierającym, Marlins wykorzystają swój bullpen w Night Cup. Obecnie bez dwóch czołowych zawodników, praworęcznej Sandy Alcantary (skręcenie prawego LCL) i Yuriego Pereza (zapalenie stawów biodrowo-lędźwiowego lewego), zdani są na Garretta i innego leworęcznego Jesúsa Luzardo, którzy poprowadzą ich po drodze. A teraz gotowość Garretta do zakończenia sezonu może być zagrożona.

(Zdjęcie: Jim McIsaac/Getty Images)