20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Roman Abramowicz: Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę i właściciela Chelsea

Roman Abramowicz: Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę i właściciela Chelsea

A rząd Wielkiej Brytanii powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że tak było: Dodanie siedmiu kolejnych oligarchów i polityków – Łącznie z Abramowiczem – do listy osób sankcjonowanych.

Abramowicz ogłosił w tym miesiącu, że planuje sprzedać Chelsea, ponieważ „jest to w interesie klubu, kibiców i personelu, a także sponsorów i partnerów klubu”. Nastąpiło to po tym, jak ogłosił, że przekazał „nadzór” nad klubem powiernikom fundacji charytatywnej klubu.

Brytyjskie Biuro ds. Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Biura ds. Rozwoju poinformowało w czwartkowym oświadczeniu, że nowe sankcje doprowadzą do zamrożenia jego aktywów i zakazu „transakcji z osobami fizycznymi i firmami w Wielkiej Brytanii”. Miliarderowi grozi również zakaz podróżowania, uniemożliwiający mu wjazd do Wielkiej Brytanii.

Według rządu Wielkiej BrytaniiChelsea otrzyma specjalną licencję na dalsze „organizowanie meczów i prowadzenie interesów związanych z piłką nożną” – w tym płacenie zawodnikom i personelowi klubu – ale pewne działania, takie jak kupowanie i sprzedawanie biletów nowym zawodnikom na mecze inne niż te, które zostały już sprzedane kibicom , nie będzie dozwolone. Dotychczasowi posiadacze karnetów sezonowych będą mogli uczestniczyć w meczach, a także kibice, którzy kupili bilety przed czwartkiem.

Zgodnie z oświadczeniem kibice mogą kupować jedzenie i napoje w tych meczach, a pod sankcjami zewnętrzni sprzedawcy, którzy kupili lub wyprodukowali produkty klubowe przed czwartkiem, będą mogli sprzedawać swoje istniejące zapasy, o ile nie zostaną przekazane Chelsea .

Brytyjski parlamentarzysta Chris Bryant wcześniej wezwał Abramowicza do utraty własności Chelsea po obejrzeniu ujawnionego w 2019 r. dokumentu rządu brytyjskiego, w którym stwierdzono, że Abramowicz był przedmiotem zainteresowania ze względu na jego „powiązania z państwem rosyjskim i jego ogólne powiązania z aktywizmem i praktykami korupcyjnymi”. Poseł powiedział w tweecie na Twitterze.

Według rządu Wielkiej Brytanii, Abramowicz jest wyceniany na 9,4 miliarda funtów (12,36 miliarda dolarów).

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała w tym miesiącu, że Wielka Brytania ma „absolutny zamiar” ukarania rosyjskich oligarchów, dodając, że Wielka Brytania pracuje nad „kolejną listą” oligarchów, aby ich ukarać.

READ  USMNT 3, Jamajka 1: Wright i Reyna występują w powrocie USA do finału Ligi Narodów

„Nie ma gdzie się ukryć żaden z przyjaciół Putina” – powiedział Truss.

Więcej do śledzenia…