13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Roger Waters odwołuje koncerty w Polsce wobec wojennych komentarzy na Ukrainie |  wody Roger

Roger Waters odwołuje koncerty w Polsce wobec wojennych komentarzy na Ukrainie | wody Roger

Współzałożyciel Pink Floyd wody Roger Polskie media podały w sobotę, że odwołał zaplanowane koncerty w Polsce z powodu wzburzenia jego stanowiska w sprawie wojny Rosji z Ukrainą.

Urzędnik w Taron Arenie w Krakowie, gdzie muzyk miał zagrać dwa koncerty w kwietniu 2023 roku, powiedział, że nie będą się one już odbywać.

„Menedżer Roger Waters zdecydował się wycofać bez podania przyczyny” – powiedział Łukasz Pitko z Taran Areny Kraków w komentarzach podawanych przez polskie media.

Na stronie Watersa, trasa koncertowa This Is Not a Drill, nie ma listy koncertów w Krakowie zaplanowanych wcześniej na 21 i 22 kwietnia.

Radni miasta Krakowa mieli głosować w przyszłym tygodniu nad propozycją nazwania Watersa persona non grata, wyrażając „oburzenie” pozycją muzyka w wojnie. Ukraina.

Waters napisał list otwarty do ukraińskiej pierwszej damy Oleny Zelenskiej na początku tego miesiąca, w którym oskarżyła „radykalnych nacjonalistów” na Ukrainie o „doprowadzenie twojego kraju do tej katastrofalnej wojny”.

79-latek skrytykował Zachód za dostarczanie broni na Ukrainę, obwiniając w szczególności Waszyngton. Waters potępił też NATO, zarzucając mu prowokację Rosja.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjski autor piosenek wypowiada się na temat polityki międzynarodowej.

W 2019 roku skrytykował koncert w stylu Live Aid, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną dla Wenezueli, mówiąc, że była to wspierana przez USA próba oczernienia socjalistycznego rządu.

Wydarzenie, które odbyło się w kolumbijskim, przygranicznym mieście Cúcuta, miało na celu zebranie milionów dolarów na dostarczenie żywności i leków Wenezuelczykom cierpiącym na powszechne niedobory.

Do kłótni dochodzi, gdy wenezuelskie siły bezpieczeństwa zostają oskarżone o wykonanie egzekucji dziesiątek osób i arbitralne aresztowanie setek w kampanii mającej na celu ukaranie ludzi, którzy walczyli przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro.

Podczas koncertu w Brazylii przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku Waters wypowiedział się przeciwko obecnemu kandydatowi na prezydenta Jairowi Bolsonaro.

READ  Polska wydzierżawiła MQ-9A Reapers przed zakupem drona