13 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rezerwa Federalna proponuje pierwsze poważne odnowienie zasad uczciwego mieszkania od 1995 roku

Rezerwa Federalna proponuje pierwsze poważne odnowienie zasad uczciwego mieszkania od 1995 roku

Drewno na terenie budowy domu w Silo w Sand Creek przez Century Communities Residential Development w Antakya, Kalifornia, USA, w czwartek, 31 marca 2022 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

W czwartek regulatorzy bankowi zaproponowali pierwsze od ponad 25 lat gruntowne zmiany w kontrowersyjnej ustawie mającej na celu zwiększenie kredytów dla społeczności o niskich i średnich dochodach.

Zmiany zaprojektują podejście agencji ratingowych tak, aby banki nie angażowały się w „czerwone linie” ani nie odmawiały lokowania pieniędzy na obszarach często zamieszkiwanych przez mniejszości i osoby o niskich zarobkach.

Ustawa została uchwalona w 1977 roku i jest drażliwym punktem niektórych banków, zwłaszcza największych pożyczkodawców, którzy narzekają na koszty i obciążenia sprawozdawcze. Jednak zwolennicy niedrogich mieszkań twierdzą, że CRA odegrała kluczową rolę w zapewnianiu równych szans mieszkaniowych.

„CRA jest jednym z naszych najważniejszych narzędzi do poprawy integracji finansowej w społecznościach w całej Ameryce, dlatego kluczowe znaczenie ma skorygowanie reform” – powiedział wiceprezes Fed Lyle Brainard. „Ocenia zaangażowanie Banku w różnych lokalizacjach geograficznych i działalności w celu zapewnienia skuteczności agencji ratingowych we wspieraniu silnej i integracyjnej branży usług finansowych”.

Od czasu ostatnich przeglądów agencji ratingowych, bankowość internetowa i mobilna stały się główną częścią branży finansowej bez bardziej szczegółowych wytycznych dotyczących tego, jak należy je oceniać zgodnie z wytycznymi dotyczącymi sprawiedliwego mieszkalnictwa.

Zmiany mają na celu zapewnienie jaśniejszych ogólnych kryteriów oceny, a jednocześnie umożliwienie mniejszym bankom kontynuowania działalności na dotychczasowych zasadach.

Więksi pożyczkodawcy sprzeciwiali się skali ekspansji CRA, twierdząc, że przepisy zwiększą i zintensyfikują jej koszty.

Gubernator Rezerwy Federalnej Michelle Bowman powiedziała, że ​​ogólnie popiera możliwość zmian, ale wyraziła niechęć do konsekwencji nowej propozycji.

Wskazał na przykład, że banki posiadające aktywa o wartości ponad 10 miliardów dolarów będą podlegać pakietowi nowych wymogów dotyczących ujawniania informacji, które obejmują kredyty samochodowe, bankowość internetową i mobilną oraz finansowanie rozwoju społeczności.

READ  Dancing Musk wręcza kierowcom pierwsze Tesle z nowej niemieckiej fabryki

„Chociaż popieram opublikowanie proponowanej zasady do publicznego komentowania, istnieją ważne kwestie bez odpowiedzi, które podnosi ta propozycja” – powiedział Bowman. „Zasadniczo nie wiemy, czy koszty nałożone na wniosek będą większe niż korzyści”.

Propozycja oczekuje na publiczne komentarze do 5 sierpnia, z oczekiwaniem, że wejdzie w życie kilka miesięcy po opublikowaniu w Rejestrze Federalnym.