29 marca, 2024

Relacja z półfinału Euro 2023 U-17: Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja |  poniżej 17 lat

Relacja z półfinału Euro 2023 U-17: Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja | poniżej 17 lat

Niemcy zmierzą się z Francją w finale Mistrzostw Europy UEFA do lat 17 w piątek. Obie drużyny pokonały odpowiednio Polskę i Hiszpanię w ćwierćfinale.

Kiedy i gdzie finał?

Finał rozpocznie się o godzinie 20:00 CEST w piątek 2 czerwca i odbędzie się na stadionie Hidegkuti Nándor w Budapeszcie na Węgrzech.

Polska 3-5 Niemcy

Niemcy dotarły do ​​finału do lat 17 po dwukrotnym przegraniu w swoim pierwszym finale Euro do lat 17 od 2015 roku. W półfinale reprezentacji z 2012 roku padł jedyny gol w meczu, ale tym razem potrzeba było więcej. .

Polska od początku prowadziła po Danielu Mikołajewskim i chociaż Max Morsted wyrównał, Karol Borys zapewnił prowadzenie drużynie Marcina Włodarskiego na pierwszą połowę.

Z odnowionym entuzjazmem Niemcy trafili w słupek kolejnymi strzałami – Paris Bruner – ze wspólną czwartą bramką prowadzącą w turnieju – wyrównał wyniki. Charles Herrmann podkręcił fantastyczną trzecią bramkę i po raz pierwszy dał Niemcom prowadzenie, ale trzy minuty później Filip Wolski wyrównał dzięki mocnemu uderzeniu w słupek.

Polska nie była w stanie powstrzymać intensywności Niemiec w końcowych fazach, a Aazan Otroko poprowadził podopiecznych Christiana Wouka przed Robertem Ramszakiem – z jego czwartym finałem na Węgrzech – i poprowadził swój naród do pokazu.

Najciekawsze mecze Euro do lat 17: Polska 3-5 Niemcy

Hiszpania 1-3 Francja

Obrońcy tytułu musieli także przezwyciężyć deficyt, aby pokonać trzykrotnego zwycięzcę Hiszpanii w drugim półfinale w Fellsuit. Po zaciętej pierwszej połowie, tylko błyskotliwa interwencja bramkarza Hiszpanii, Raula Jimeneza, uniemożliwiła Ismailowi ​​Bounepowi objęcie prowadzenia dla Francji w drugiej połowie.

Lamine Yamal otworzył grę na 21 minut przed końcem, kiedy posyłał kopnięcie obok Paula Orkneya po przeciwnej stronie boiska.

Jednak Francja odpowiedziała szybko i zdecydowanie. Cztery minuty później Mathis Lampard strzelił gola, a rezerwowy Yannis Ali Issoufou dał gospodarzom prowadzenie na dziesięć minut przed końcem.

READ  Wiadomości ze świata

Francja doszła do ostatniego gwizdka, pokonując wszystkie groźby bramkowe z wyjątkiem najsilniejszych w Hiszpanii, w tym współprowadzącego strzelca finału Marca Gue.

Podopieczni Jeana-Luca Vannucciego dołożyli trzecią bramkę dzięki Didium Komis i po raz pierwszy w historii swojego kraju Les Blues awansowali do drugiego z rzędu finału UEFA EURO U17.

Najciekawsze mecze Euro do lat 17: Hiszpania 1-3 Francja