21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce

Wysłany dnia: Zmieniono:

Kraków (Polska) (AFP)

Portugalski wszechstronny Joao Almeida z zespołu Teasing-Quickstep wygrał niedzielną trasę po Polsce, gdy Julius van den Berg z EF Education-Nippo uciekł z siódmego etapu.

Almeida dołączy do zwycięzcy Tour de France Tadeja Bokaro w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w przyszłym sezonie i pokazał, dlaczego zespół wsparcia państwa Zatoki Perskiej, który zdobył tutaj trzy miejsca, wędrował po jego podpis.

23-latek, opisany przez kapitana Patricka Lefebvre jako „niedobry, ale po prostu ekscytujący”, wygrał 2 i 4 rundę, aw sobotę zajął drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

Po wygraniu kilku trudnych zawodów o tytuł Almeidy, Victorius „Słowenia” Matej Mohorik z Bahrajnu finiszował w 20 sekund, a miejscowy zawodnik Inios Grenadiers Michael Kvyatkovsky finiszował w 27 sekund.

Junior wygrał trasę po Danii w sobotę, drugi rok, w którym Dzunink Ryder wygrał World Tour po ubiegłorocznym mistrzu Remco Evening.

Było to pierwsze zwycięstwo na tym poziomie dla 24-letniego Van Den Berga, które zdobył, powalając w finale trzech uciekających rywali drużynowych po długiej czteroosobowej przerwie.

READ  Prezydent Zełenski mówi, że Polska lub Słowacja byłyby lepszymi gospodarzami Eurowizji niż Wielka Brytania