22 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport WWDC 2023: iOS 17, zestaw słuchawkowy Reality Pro, więcej

Raport WWDC 2023: iOS 17, zestaw słuchawkowy Reality Pro, więcej

Dzielą nas dni od WWDC 2023, które może być największym i najważniejszym wydarzeniem Apple od dekady. Oczekuje się, że na tegorocznej konferencji WWDC Apple przedstawi dużą aktualizację dla użytkowników iPhone’a z systemem iOS 17 oraz przeprojektowany interfejs dla użytkowników Apple Watch z systemem watchOS 10. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak oczekiwana zapowiedź gogli Reality Pro z funkcjami AR i VR, a także system New basic dla xrOS.

Kiedy jest WWDC 2023?

WWDC 2023 rozpocznie się w poniedziałek, 5 czerwca. Apple otworzy tygodniowe wydarzenie specjalnym przemówieniem 5 czerwca o 10:00 PT / 13:00 ET. Podczas tego przemówienia Apple ogłosi ważne aktualizacje dla iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch. Zaprezentuje również zestaw słuchawkowy Reality Pro i platformę oprogramowania xrOS.

Oczekuje się, że głównym pokazem WWDC 2023 będzie nagrany wcześniej film o wysokiej wartości produkcyjnej, piękna sesja wideo Apple Park oraz występy wielu dyrektorów i inżynierów Apple.

Tegoroczna konferencja WWDC 2023 obejmuje część osobistą dla programistów i przedstawicieli prasy. Deweloperzy będą mieli okazję wziąć udział w poniedziałkowym przemówieniu, wybrać się na wycieczkę po Apple Park i wziąć udział w specjalnych sesjach poświęconych reklamie Apple.

Również 5 czerwca Apple ogłosi zwycięzców Apple Design Awards, a także ogłosiło już listę finalistów tegorocznych obchodów. Po przemówieniu Apple zorganizuje również platformę State of the Union, która dostarczy bardziej szczegółowych informacji na temat zapowiedzi Apple. Odbędzie się również specjalna wieczorna aktywność, o której Apple mówi, że uczestnicy „nie będą chcieli przegapić”.

WWDC Decoded: Czy grafika 2023 ma uczucia VR?

Jak oglądać WWDC 2023 z domu

Dla tych, którzy nie pojawili się w Apple Park, Apple będzie transmitować całe WWDC na wielu kanałach. Będziesz mógł dostroić się do przemówienia WWDC za pośrednictwem witryny Apple, aplikacji Apple Developer, aplikacji Apple TV i YouTube. Oznacza to, że możesz oglądać na dowolnym urządzeniu, w tym na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac i Apple TV.

Platformy State of the Union będą dostępne do przeglądania za pośrednictwem aplikacji Apple Developer i strony internetowej o 13:30 PT / 16:30 ET. Apple będzie również transmitować Apple Design Awards 5 czerwca o 18:30 PT / 21:30 ET.

Urządzenia z iOS 17

Czego można się spodziewać na WWDC 2023: iOS 17

Przede wszystkim Apple zaprezentuje iOS 17 na tegorocznej konferencji WWDC. Będzie to coroczna główna aktualizacja dla użytkowników iPhone’a, która przyniesie nowe funkcje, zmiany, poprawki błędów i nie tylko. Co więc czeka na nowe funkcje iOS 17? Tak mówią plotki.

Całkowicie nowa aplikacja do kronikowania: Ta aplikacja podobno zintegruje się z aplikacją Apple Find My, aby stworzyć „inteligentną” aplikację do dziennika, która integruje wiele różnych funkcji opartych na lokalizacji.

Nowy tryb Smart ViewW przypadku serii iPhone 14 Pro Apple planuje nowe funkcje dla zawsze aktywnego wyświetlacza. iOS 17 podobno będzie zawierał nowy interfejs poziomy dla zawsze aktywnego ekranu blokady, który może wyświetlać takie rzeczy, jak spotkania w kalendarzu, prognoza pogody i powiadomienia.

READ  TweetDeck może stać się płatną funkcją na Twitter Blue

Nowe funkcje aplikacji ZdrowieW iOS 17 Apple podobno doda nowe funkcje śledzenia nastroju i emocji. Umożliwi to użytkownikom codzienne rejestrowanie swoich nastrojów, odpowiadanie na konkretne pytania dotyczące każdego dnia i śledzenie wyników w czasie. Aplikacja Zdrowie rzekomo zyska również nowe funkcje do zarządzania warunkami widzenia, takie jak możliwość przechowywania danych kontaktowych i okularów.

Ładowane z boku i zewnętrzne sklepy z aplikacjamiW odpowiedzi na presję regulacyjną w Unii Europejskiej, Apple przygotowuje się do otwarcia iPhone’a na sklepy z aplikacjami innych firm i po raz pierwszy sideload. Umożliwi to użytkownikom iPhone’a instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Apple App Store. Mówi się, że te funkcje zostaną uwzględnione w ramach iOS 17, ale będą dostępne tylko w Unii Europejskiej.

Uaktualnienia do aplikacji Wallet: Według BloombergApple wprowadza „duże” zmiany w aplikacji Wallet w ramach iOS 17. Nie są jeszcze dostępne żadne dalsze szczegóły na temat tego, co te zmiany obejmują.

AirPlay i Share Play: Apple pracuje również nad ulepszeniami SharePlay w ramach iOS 17. Firma pracuje również nad rozszerzeniem AirPlay na więcej miejsc, w tym hotele.

Poza plotkami Apple prawdopodobnie pracuje nad innymi nowymi funkcjami iOS 17. Firma jest ogólnie bardzo dobra w zapobieganiu wyciekom większości szczegółów swojego oprogramowania. Oznacza to, że podczas przemówień na WWDC, podczas których Apple ogłasza nowe funkcje i zmiany, zawsze pojawia się element zaskoczenia.

Dowiedz się więcej o iOS 17 z naszego kompletnego przewodnika.

iPadOS 17

Dla użytkowników iPada, Apple ogłosi iPadOS 17 na WWDC w tym roku. W tej chwili pogłoski o tym, czego można się spodziewać po iPadOS 17, są dość lekkie. Najbardziej konkretna plotka, jaką do tej pory słyszeliśmy, pochodzi Bloomberg, co oznacza, że ​​iPadOS 17 będzie zawierał aplikację Zdrowie. Będzie to pierwszy raz, kiedy Apple rozszerzyło aplikację Zdrowie poza iPhone’a.

Istnieje kilka innych funkcji, które mają sens w iPadOS 17 w tym roku. W szczególności spodziewamy się, że Apple wprowadzi w tym roku opcje dostosowywania ekranu blokady, które po raz pierwszy pojawiły się na iPhonie w ramach iOS 16, na iPadzie. Możemy również zobaczyć aplikację Journaling na iOS 17 na iPada z iPadOS 17.

macOS 14

Podobnie jak w przypadku iPadOS 17, nie ma wielu plotek na temat tego, co pojawi się w ramach macOS 14 w tym roku. Aktualizacja prawdopodobnie będzie zawierać nowe funkcje z iOS 17, takie jak integracja z nową aplikacją Journaling i dostęp do nowych funkcji Znajdź mój.

READ  Nowy wyciek Apple ujawnia szok cenowy dla iPhone'a 15
data premiery watchOS 10

zegarekOS 10

Następnie na WWDC 2023 Apple ogłosi system watchOS 10 dla Apple Watch. Oczekuje się, że będzie to duża aktualizacja z całkowicie nowym interfejsem użytkownika dla Apple Watch. według BloombergMark Gurman, watchOS 10 będzie „dość kompleksową aktualizacją”, która skupia się na „zauważalnych zmianach w interfejsie użytkownika”.

Kluczem do tego nowego projektu będzie nowy nacisk na narzędzia. WatchOS 10 podobno będzie używał widżetów jako „centralnej części” oprogramowania Apple Watch. Według plotek nowy projekt będzie podobny do „stosów widżetów”, funkcji na iPhonie i iPadzie, która pozwala użytkownikom układać kilka widżetów jeden na drugim i przewijać je.

według Bloomberg, Użytkownicy Apple Watch będą mogli przeglądać widżety dotyczące śledzenia aktywności, pogody, notowań giełdowych, terminów w kalendarzu i nie tylko. Nowy interfejs będzie „dostępny jako nakładka na dowolną tarczę zegarka”.

Koncentracja Apple na gadżetach może obejmować nowe funkcje sprzętowe dla Digital Crown w Apple Watch. W bieżącej wersji systemu watchOS naciśnięcie Digital Crown powoduje przejście do ekranu głównego Apple Watch. Jednak w systemie watchOS 10 Apple testuje, aby Digital Crown zamiast tego otwierał nowy interfejs widżetów.

Poza widżetami, system watchOS 10 prawdopodobnie będzie zawierał również kilka nowych funkcji systemu iOS 17. Na przykład funkcje takie jak śledzenie nastrojów i emocji w aplikacji Health i Journaling prawdopodobnie będą miały jakąś integrację z systemem watchOS 10.

Dowiedz się więcej o systemie watchOS 10 z naszego kompletnego przewodnika.

tvOS 17 dla Apple TV i HomePoda

Nie ma żadnych plotek na temat tego, czego użytkownicy Apple TV i HomePod mogą się spodziewać na tegorocznym WWDC. tvOS 17 będzie najnowszym oprogramowaniem dla użytkowników Apple TV, a oprogramowanie HomePod w wersji 17 będzie dostępne dla HomePod i HomePod mini.

Oto dlaczego 15-calowy MacBook Air byłby tak dobrym dodatkiem do oferty komputerów Mac

15-calowego MacBooka Air

Jeśli chodzi o nowe urządzenia na WWDC, Apple ma zaprezentować nowego 15-calowego MacBooka Air. Obecnie MacBook Air jest dostępny tylko w jednej opcji z ekranem o przekątnej 13,6 cala i będzie to pierwszy raz, kiedy Apple wprowadzi wersję swojego najpopularniejszego laptopa z większym ekranem.

według Bloomberg15-calowy MacBook Air ma rozdzielczość ekranu podobną do 14-calowego MacBooka Pro. Oznacza to, że ekran będzie nieco mniej ostry niż 14-calowy MacBook Pro, ponieważ ta sama rozdzielczość została rozszerzona do 15 cali.

Jeśli chodzi o wydajność, oczekuje się, że 15-calowy MacBook Air będzie korzystał z procesora M2 firmy Apple i zapewniał wydajność „na równi” z obecnymi komputerami Mac z procesorem M2.

Dokładna cena 15-calowego MacBooka Air nie jest znana. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w cenie 500 USD między podstawowymi 14- i 16-calowymi modelami MacBooka Pro, spodziewamy się, że 15-calowy MacBook Air będzie miał wyższą cenę o 500 USD w porównaniu z 13-calowym modelem M2. Oznaczałoby to, że oczekiwana cena 15-calowego MacBooka Air wyniosłaby około 1799 USD.

READ  16 sposobów, w jakie Android 14 subtelnie ulepsza Twój telefon
oprogramowanie xrOS

Apple Reality Pro i xrOS

Wreszcie, wszystko wskazuje na to, że Apple zaprezentuje długo oczekiwany zestaw słuchawkowy Reality Pro na WWDC 2023. Ten zestaw słuchawkowy będzie oferował możliwości rzeczywistości mieszanej i rzeczywistości rozszerzonej oraz charakteryzował się doskonałymi specyfikacjami i sprzętem.

Oczekuje się, że pierwszy zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro będzie produktem premium z ceną około 3000 USD. Będzie charakteryzował się najwyższymi specyfikacjami, w tym „innowacyjną konfiguracją trzech ekranów” z dwoma panelami 4K Micro-LED. Apple pracuje również obecnie nad bardziej przystępnymi cenowo słuchawkami, ale nie oczekuje się, że będą one gotowe do masowej produkcji co najmniej do 2025 roku.

Zestaw słuchawkowy będzie podobno zasilany przez xrOS, co w Apple oznacza „rozszerzoną rzeczywistość”. Platforma oprogramowania będzie obsługiwać szeroki zakres funkcji, w tym FaceTime, konsumpcję treści, gry, możliwość budowania wirtualnych światów i pokoi oraz wiele innych.

Zestaw słuchawkowy Reality Pro pozwoli użytkownikom przełączać się między trybami AR i VR, co będzie integralną częścią oprogramowania xrOS. Tryb VR na xrOS zapewni w pełni wciągające wrażenia. Obracając przełącznik przypominający cyfrową koronę na samym zestawie słuchawkowym, xrOS będzie stopniowo przechodził w tryb AR, aby użytkownicy mogli zobaczyć otaczający ich świat.

Podczas tegorocznego WWDC Apple zorganizuje szereg sesji i warsztatów dla programistów, aby poszerzyć ich wiedzę na temat xrOS. Obejmuje to takie tematy, jak tworzenie aplikacji dla zestawu słuchawkowego, strategie przenoszenia aplikacji z innych platform do zestawu słuchawkowego, wytyczne projektowe zapewniające atrakcyjne wrażenia w rzeczywistości wirtualnej i nie tylko.

Ale mimo że Apple ogłosi swoje nowe słuchawki i xrOS na WWDC 2023, oczekuje się, że będą one dostępne w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku.

Dowiedz się więcej o xrOS w naszym kompletnym przewodniku.

Jest zawarta

Jak widać, WWDC 2023 zapowiada się na wielkie wydarzenie dla Apple. Wydarzenie obejmie nie tylko coroczne aktualizacje oprogramowania dla istniejących aktualizacji Apple, ale także zaprezentuje pierwszą nową platformę oprogramowania Apple od czasu Apple Watch w 2014 roku.

Trzymaj to zamknięte 9to5Mac Aby uzyskać kompleksową relację przed wydarzeniem. Będziemy również na miejscu podczas WWDC 2023 przez cały tydzień. Co najbardziej ekscytuje Cię na WWDC 2023? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podążaj za okazją: ŚwiergotI InstagramI mastodont

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.