16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport pogodowy z GP Kanady: prognoza gwałtownych powodzi na horyzoncie

Raport pogodowy z GP Kanady: prognoza gwałtownych powodzi na horyzoncie

George Russell startuje z pole position do Grand Prix Kanady, a Max Verstappen obok niego w pierwszym rzędzie.

Drugi rząd to wyścig wyłącznie McLarena, a Lando Norris zajmuje trzecie miejsce na starcie, przed czwartym Oscarem Piastrim na torze Circuit Gilles Villeneuve.

Niewiarygodne, że Russell i Verstappen osiągnęli dokładnie ten sam czas, co zdarzyło się tylko raz w historii Formuły 1, odkąd sport przesunął się do trzech miejsc po przecinku.

Russell zajął pierwsze miejsce, osiągając czas 1:12 000 w całkowicie suchych warunkach. To samo jest całkowicie nieoczekiwane w przypadku Grand Prix!

Spodziewane są intensywne opady deszczu

Po ulewnym deszczu w piątek w Montrealu, trzecie treningi i kwalifikacje odbyły się na suchej nawierzchni, chociaż spadł bardzo słaby deszcz.

Podczas wyścigu spodziewane są bardzo ulewne opady deszczu, z szansą na rozpoczęcie Grand Prix Kanady na mokrej nawierzchni. Ranek będzie suchy, zanim nadejdą burze.

Istnieje jednak również możliwość, że wyścig rozpocznie się w suchych warunkach. Jeśli wyścig rozpocznie się przy suchej pogodzie, w połowie Grand Prix prawdopodobnie wystąpi ulewny deszcz.

Doprowadzi to do istotnej zmiany strategii, co sprawi, że szybkie myślenie zespołów będzie niezwykle istotne. Będziesz musiał przez cały czas mieć jedno oko na niebie!

READ  Josh Perry jest 29. z Chase Elliott w Las Vegas