3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rafael Nadal i Novak Djokovic krytykują zakaz Wimbledonu dla rosyjskich graczy

Rafael Nadal i Novak Djokovic krytykują zakaz Wimbledonu dla rosyjskich graczy

Madryt – Rafael Nadal I Novak Djokovic Skrytykował decyzję Wimbledonu o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich graczy z tegorocznego turnieju po inwazji Rosji na Ukrainę.

Dwóch tenisistów w niedzielę powiedziało, że Wimbledon postąpił niesprawiedliwie, a Nadal powiedział, że decyzja była „niesprawiedliwa” w stosunku do jego rosyjskich kolegów z drużyny.

– To nie ich wina, co dzieje się w tym momencie wojny – powiedział Nadal, 21-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema w Hiszpanii, gdy on i Djokovic przygotowują się do gry w Madrid Open.

„Przepraszam za nich” – powiedział Nadal. „Wimbledon właśnie podjął decyzję… rząd nie zmusił ich do tego”.

„Zobaczymy, co wydarzy się w nadchodzących tygodniach, czy gracze podejmą jakąś decyzję w tym zakresie” – dodał Nadal.

Turnieje tenisowe ATP i WTA publicznie skrytykowały decyzję All England Club, która została ogłoszona 20 kwietnia.

Wimbledon rozpoczyna się 27 czerwca.

Jednym z najbardziej znanych graczy dotkniętych zakazem jest mistrz US Open Daniel MiedwiediewI Andriej Rublow Wicemistrzostwo French Open Anastasia PawluczenkowaWszyscy są z Rosji. Arina Sabalenka I Wiktoria Azarenka Białoruś, która pomogła wojskom rosyjskim, nie będzie mogła grać.

Djokovic porównał sytuację wykluczonych graczy do tego, czego doświadczył w styczniu, kiedy nie mógł wystartować w Australian Open. Został deportowany z Australii za nieszczepienie przeciwko COVID-19.

„To nie to samo, ale sam przeszedłem przez coś podobnego na początku tego roku. To frustrujące, że nie jesteś w stanie grać” – powiedział Djokovic. „Wciąż trzymam się swojego stanowiska, którego nie popieram [Wimbledon] rezolucja. Myślę, że to niesprawiedliwe, nie w porządku, ale tak właśnie jest”.

All England Club bronił swojej akcji w oświadczeniu opublikowanym po raz pierwszy na Twitterze.

„W warunkach tak nieuzasadnionej i bezprecedensowej agresji militarnej niedopuszczalne byłoby, aby rosyjski reżim wykorzystywał udział rosyjskich lub białoruskich graczy w turniejach” – czytamy w oświadczeniu.

READ  MLB, Players Association kontynuuje dziś wieczorem dyskusję na temat międzynarodowego projektu / oferty kwalifikacyjnej