15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Ptaki nas biją”: sroki współpracują, aby zapewnić naukowcom poślizg

„Ptaki nas biją”: sroki współpracują, aby zapewnić naukowcom poślizg

Każdy, kogo rzuciła sroka, byłby przerażony, gdyby się dowiedział Ptaki współpracują ze sobą.

Zespół badawczy w Australii badający nowy typ urządzenia do śledzenia ptaków był zaskoczony, gdy odkrył, że sroki współpracowały ze sobą, aby umożliwić im szybowanie.

Dominic Botvin, ekolog zwierząt z University of the Sunshine Coast IN, napisał Artykuł do konwersacji.

Naszym celem było poznanie ruchu i dynamiki społecznej tych wysoce inteligentnych ptaków oraz przetestowanie tych nowych, trwałych i wielokrotnego użytku urządzeń. Zamiast tego ptaki nas biją”.

Sroka jest podstawą australijskiego buszu i podwórek. Słynne ptaki są znane ze swoich śpiewnych śpiewów i terytorialnej, ale zabawnej natury. Większość Australijczyków – zwłaszcza rowerzystów i biegaczy – prawdopodobnie miała w swoim życiu jakieś doświadczenia z uciekającymi srokami, jak robi to wielu przerażających, ale zabawnych ludzi. Wirusowe filmy Pokazałem.

Według Potvina artykuł badawczyPo tym, jak naukowcy dołączyli urządzenia śledzące do pięciu ptaków, zaczęli wykazywać coś, co wydawało się być altruistycznym zachowaniem: współpracowali, aby pomóc sobie nawzajem w usuwaniu urządzeń śledzących. Jeden ptak przecinał pasy innego ptaka w jedynym słabym punkcie.

Botvin zauważył, że wydają się pomagać sobie nawzajem bez natychmiastowej i namacalnej nagrody, co wskazuje na współpracę i rozwiązywanie problemów.

Zespół wraca więc do deski kreślarskiej, która musi znaleźć wydajniejszy sposób zbierania danych o ptakach.

Czytaj więcej na Rozmowa.

READ  Mikroskopijne roztocza, które w nocy stykają się z naszą twarzą, mogą wkrótce stać się ludźmi