30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PS5 Hack: Przychodzące klucze do tajemniczej skrzyni CP?

Twórca sceny Zicoxao Dodaj informacje do Strona „CP Box” na PS5 Dev Wiki dzisiajStwierdził, że hakerzy pracują nad wydobyciem niektórych jego kluczy szyfrujących. Niewiele wiadomo (publicznie) o tym akcesorium deweloperskim PS5, choć możliwe jest, że oficjalne studia deweloperskie PlayStation wiedzą dokładniej, co robią.

Co to jest PS5 CP Box?

CP box to czarna skrzynka z wejściem USB C, wyjściem USB C, Ethernetem i kablem zasilającym, który łączy się z zestawami testowymi. Jego dokładny cel nie jest znany na scenie, ale istnieją teorie.

Istnieją dwa tryby, w których CP Box może pracować w „Trybie inżynieryjnym” i „Trybie normalnym”. W trybie inżynieryjnym CP Box po prostu podłącza się do zasilania za pomocą kabla USB-C PS5. W trybie normalnym port USB-C CP Box jest podłączony do przenośnego dysku twardego USB-C, Ethernet jest podłączony do routera/koncentratora sieciowego, a kabel USB-C znajduje się w ps5. (Źródło)

Obrazy PS5 CP Box zaczynają pojawiać się bardzo blisko cyklu życia konsoli, a niektóre obrazy wyciekły już przed faktycznym wydaniem konsoli. Niestety internet jest jaki jest, wiele oryginalnych źródeł zniknęło, ale ten artykuł jest włączony Przekręcony woksel Kopia zdjęć. Zakładali wtedy, że mógł to być dysk SSD konsoli.

Wczesne spekulacje obejmowały również „Breakout Box for PS VR”, a obecna interpretacja sceny jest taka, że ​​​​to pudełko może zostać użyte do włączenia moda deweloperskiego w zestawach testowych PS5 i / lub ewentualnie do zweryfikowania aktywacji konta / sprzętu w Sony DevNet. Z wiki PS5 Dev:

Choć na ten moment nie wiadomo, czym dokładnie jest CP box – ma włączyć tryb dev na pakietach testowych i deweloperskich. Być może połączenie Ethernet służy do sprawdzania aktywacji online w DevNet? A może dysk twardy usb do paczek? lub gry?

A może jest to związane z obsługą komunikacji podobną do PSVita, może to tylko jej zewnętrzna wersja? Nie wiem ;-;

the PS5 Dev Wiki wspomina Te pudełka CP mogą nie być wymagane dla DevKits (tylko zestawy testowe), a funkcjonalność może być wbudowana w Dev Kit.

Strona DevKit Network Control Center (NCC) nie wspomina o „CP box”, który wydaje się być w niej zawarty

Osobiście podoba mi się to wykształcone przypuszczenie użytkownika Farncone reddit:

Ponieważ „zestaw testowy” to zwykły PS5 zamiast zestawu programistycznego w kształcie litery V, a to małe pudełko ma wskaźniki sieci i gniazdo RJ-45, może potencjalnie ułatwić scenariusz testowania sieci, taki jak PSN dla gier PS5, które nie są jeszcze włączone. Deweloperzy będą musieli przetestować ich funkcjonalność online w zamkniętym środowisku testowym. Sieć zwykle ma stronę PROD i DEV dla w pełni przetestowanych gier produkcyjnych/komercyjnych oraz stronę programistyczną. Wygląda to jak pudełko umożliwiające testowanie sieci w środowisku DEV – i pozwoli im to zrobić przy użyciu prawdziwego modelu testowego PS5.

Ta kontynuacja doktora longghost w tym samym wątku ma dla mnie również sens:

Jedyne, co przychodzi na myśl, to to, że można go użyć do dławienia Internetu. Jestem programistą stron internetowych i wszystkie główne przeglądarki są wyposażone w IDE, które pozwalają celowo spowalniać Internet, dzięki czemu możesz przetestować swój kod, aby zobaczyć, jak działa w wolniejszych sieciach (takich jak komórka 3G/4G). Więc to może być coś takiego. Aby celowo umożliwić programistom spowolnienie lub zerwanie połączenia sieciowego konsoli.

Test Automation Site Suite.st twierdzi, że obsługuje PS5 Devkits i TestKits do testowania automatyzacji aplikacji opartych na HTML (chyba aplikacje multimedialne, takie jak Netflix, Disney+ i inne, mogą mieć strony oparte na HTML?). na nich Strona pomocy PS5, wspominają o CP Box. Dlatego może mieć sens, aby pudełko było tutaj, aby przetestować różne warunki sieciowe za pomocą mechanizmów ograniczania przepustowości.

READ  Twój nowy MacBook Air jest zbyt gorący, aby wpłynąć na wydajność. To nie pierwszy raz

W jaki sposób CP Box jest powiązany z hakowaniem na PS5?

Nie jest jasne, czy CP Box może być przydatny do hakowania PS5. Jest bardzo możliwe, że oprogramowanie układowe PS5 z natury nie ufa żadnemu akcesorium, do którego jest podłączone, ale możliwe jest również, że oficjalny komponent Sony ma wyższy poziom zaufania niż inny sprzęt.

Tak czy inaczej, nie powstrzymałoby to Inżynierów Odwrotu przed próbami przynajmniej wydobycia z pudełka jak największej ilości informacji. Zecoxao poinformował dzisiaj, że hakerzy chcą wydobyć niektóre klucze z oprogramowania układowego urządzenia. Stwierdził, że klucze zostaną opublikowane na wiki PS5 Dev, gdy tylko staną się dostępne.

Cokolwiek z tego wyniknie, bądźcie czujni, aby poznać więcej szczegółów!

Bibliografia

  • https://www.reddit.com/r/PSVR/comments/je2dfq/leak_of_ps5_dev_hardware_includes_mysterious/
  • https://playstationdev.wiki/ps5devwiki/index.php/CP_Box
  • https://www.psxhax.com/threads/ps5-cp-communic-processor-box-playstation-5-dev-prototype-images.9995/
  • https://suite.st/docs/devices/playstation-5/
  • https://twistedvoxel.com/ps5-black-dualsense-controller-testing-kit-images/