20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przewodnik po systemie Ars Technica, wydanie „Znowu niedrogie procesory graficzne”

Przewodnik po systemie Ars Technica, wydanie „Znowu niedrogie procesory graficzne”

Oric Lawson

Minęło dużo czasu, odkąd ostatnio przygotowaliśmy przewodnik po tworzeniu komputerów stacjonarnych, po części dlatego, że próba przebicia się przez boty i spekulantów, aby zapłacić podwójną cenę detaliczną karty graficznej, była nieszczęśliwym doświadczeniem, którego nie chcemy narażać na każdego.

Ale do 2022 roku zrobił większość rzeczy jeszcze Drogie, producenci komputerów PC mają szczęście. Procesory i płyty główne są na stanie i są łatwe do kupienia, pamięć DDR4 jest w rzeczywistości tania, a można przejść online do Amazon, Best Buy lub Newegg i znaleźć wirtualne półki pełne procesorów graficznych w cenach, które wydawały się cudowne, ale wciąż nieco nadęte sześć lat temu. Miesiące.

Oczekuje się, że ogólny popyt na komputery PC spadnie dość drastycznie w nadchodzących miesiącach, ale jeśli cierpliwie czekasz na zbudowanie swojego pierwszego komputera stacjonarnego lub wymianę istniejącej wersji, jest to prawdopodobnie najlepszy czas na zbudowanie komputera od połowy 2020 roku.

Aby pomóc każdemu, kto szuka porady na temat budowania systemu, przygotowaliśmy cztery szablony budowania, które koncentrują się na uzyskaniu najlepszej wydajności za Twoje pieniądze. Przypony te nie będą efektowne i wysokiej jakości, dlatego należy traktować je jako punkty startowe. Ponieważ wyjaśniamy, dlaczego wybraliśmy wybrane przez nas komponenty, możesz sam zdecydować, czy musisz dokonać regulacji, aby dopasować je do swoich wymagań. Możemy później stworzyć osobne przewodniki skupiające się na miniarchitekturach ITX i komputerach z wyższej półki.

Uwaga na temat doboru składników

Częścią radości z budowania komputera jest sprawienie, by wyglądał tak, jak chcesz. Wybraliśmy obudowy pasujące do płyt głównych i innych części, które polecamy i które naszym zdaniem będą pasować stylistycznie do każdego systemu. Ale jest wiele przypadków, a nasze typy nie będą jedynymi dostępnymi.

READ  Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion Switch Liczba klatek na sekundę i rozdzielczość są szczegółowe

To samo dotyczy zasilacza. Polecamy przede wszystkim modele EVGA z 80 Złoty Certyfikat Biegłości Albo lepiej, ponieważ mamy z nimi dobre doświadczenia w naszych budynkach i doświadczenia, które zebraliśmy dla przyjaciół lub znajomych. Ale jeśli wiesz wystarczająco dużo, aby zdobyć ulubioną markę, koniecznie wybierz to, co działa dla Ciebie. To samo dotyczy pamięci RAM – zalecimy określone pojemności i prędkości oraz użyjemy marek, które działały dobrze dla nas w przeszłości, ale to nie znaczy, że są lepsze niż wiele innych kombinacji pamięci RAM o podobnych specyfikacjach.

Wreszcie, w naszych szacunkach nie uwzględnimy kosztu licencji Windows. Za Windows możesz zapłacić wiele różnych cen —139 USD za oficjalną licencję detaliczną firmy MicrosoftA 120 USD za licencję „OEM” dla producentów systemów, lub od 15 do 40 USD za klucz produktu z szarej strefy witryn odsprzedaży kluczy produktu. Jeśli masz klucz produktu dla systemu Windows 10, Windows 8 lub Windows 7, możesz również zainstalować i aktywować system Windows 11 bez dodatkowych opłat, ponieważ firma Microsoft nigdy nie zablokowała tej opcji po okresie bezpłatnej aktualizacji systemu Windows 10. Zostawimy ta decyzja należy do Ciebie.

Nie wyceniliśmy również większości urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery internetowe, monitory, klawiatury czy myszy, ponieważ zakładamy, że większość ludzi użyje tego, co już posiada, lub kupi te komponenty osobno.