15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przeszukałem historię YouTube mojej córki.  Jestem zmartwiony.

Przeszukałem historię YouTube mojej córki. Jestem zmartwiony.

Opieka i odżywianie to kolumna z poradami dla rodziców w Slate. Masz pytanie dotyczące pielęgnacji i żywienia? Wyślij tutaj.

Szanowna Opieka i Żywienie,

Moja córka (młoda nastolatka) zaczyna jeść coraz mniej. Dwa tygodnie temu jadła trzy pełne posiłki dziennie plus dwie przekąski. Teraz zjada na śniadanie dwa plasterki jabłka i twierdzi, że nie czuje się na tyle głodna, żeby zjeść więcej niż małą porcję obiadu. W szkole powinna dostawać szkolne obiady, ale przez ostatni tydzień nie otrzymałam żadnych powiadomień z informacją, że coś kupiła (jej szkoła korzysta z aplikacji, która powiadamia rodziców, jeśli ich dzieci coś dostaną). Rzadko je przekąski.

Martwię się o nią. Wczoraj wieczorem sprawdziłam jej YouTube (i jest częściowo świadoma, że ​​sprawdzam jej telefon). Jej historia oglądania jest pełna „wskazówek dietetycznych” i „celi utraty wagi”. Dla porównania, ma prawidłową wagę, ale wygląda na trochę pulchną, bo jest niska jak na swój wiek (chociaż nigdy jej o tym nie mówiłem). Nie jestem pewien, jak rozmawiać z nią na ten temat, nie zmuszając jej do obrony; Jedyne, co chcę zrobić, to jej pomóc.

— Nie trzeba schudnąć, ona jest nastolatką

Drogie odchudzanie nie jest konieczne,

Powinieneś delikatnie porozmawiać z córką o zmianach w jej nawykach żywieniowych i rzeczach, które znalazła w wyszukiwanych hasłach. Zapytaj ją, dlaczego uważa, że ​​musi schudnąć; Czy ktoś jej coś powiedział, czy ona po prostu porównuje się do innych dziewcząt? Powiedz jej, że możesz chcieć być zdrowa, ale nie musi pomijać posiłków ani liczyć kalorii (i przypomnij jej, że ma teraz prawidłową wagę i nie potrzebuje żadnych interwencji).

Ty Móc Zamiast się pozbawiać, zachęcaj ją, aby stosowała zbilansowaną dietę i regularnie ćwiczyła. Porozmawiaj z nią o zaburzeniach odżywiania i o tym, jak niebezpieczne dla młodych ludzi jest nadmierne ograniczanie się, gdy jeszcze rosną i potrzebują codziennie dużych ilości jedzenia. Zaangażuj ją w planowanie posiłków i pomóż jej znaleźć smaczne produkty, które odżywiają jej organizm bez nadmiaru soli i cukru, a także słodycze i przekąski, którymi można się delektować w nagrodę. Przewodnik po intuicyjnym jedzeniu dla nastolatków Zawiera pozytywne wskazówki dotyczące ciała, które pomogą Ci nawiązać zdrową relację z jedzeniem. Podkreśl jej ciało i upewnij się, że ma kontakt z mediami i książkami, w których występują postacie o różnych typach budowy ciała. Upewnij się, że nie mówisz przy niej negatywnych rzeczy na temat swojego ciała ani ciała kogokolwiek innego (a już na pewno nie mów jej, że Twoim zdaniem wygląda „trochę pulchnie”).

Jeśli nie jest w stanie przystosować się do dobrego odżywiania, a nie tylko do przystosowania się NIE Podczas jedzenia warto rozważyć zabranie jej do terapeuty zajmującego się leczeniem młodzieży z zaburzeniami odżywiania; Nie twierdzę, że takowe ma, ale nie chcesz czekać, aż to zrobi, z podjęciem działań.

-Piękny