20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przeprojektowany MacBook Air może mieć M1, ale nie M2

Przeprojektowany MacBook Air może mieć M1, ale nie M2

Analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo, „silnie” uważa, że ​​nadchodząca przeróbka MacBooka Air będzie zawierała układ M1, a nie szeroko oczekiwaną aktualizację „M2”. ko skomentował do 9to5Mac po ćwierkać Spodziewaj się „zupełnie nowego” projektu laptopa z większą liczbą opcji kolorystycznych i bez małego ekranu LED.

Był to przeprojektowany MacBook Air Wcześniej zgłoszono obecność chipa M2. Napisane przez Marka Gormana z Bloomberg. Apple może oczywiście decydować o własnej nomenklaturze swoich chipów w oparciu o względy marketingowe, ale jeśli schemat nazewnictwa M1 jest zgodny z chipami serii A w iPhone’ach i iPadach, kolejna liczba w górę wskazuje na ulepszenie konstrukcji procesora. Chipsety M1, w tym M1 Pro, Max i Ogłoszono Ultrawszystkie używają różnych konfiguracji rdzeni procesora w zależności od tego, co znajduje się w układzie A14 iPhone’a 12.

Tak więc M2 prawdopodobnie będzie używał rdzeni pochodzących z rzekomych A15 lub A16 w nadchodzących iPhone’ach w tym roku. Jeśli chodzi o nowy MacBook Air, jeśli będzie trzymał się układu i marki M1, teoretycznie może zaoferować poprawę wydajności poprzez dodanie większej liczby rdzeni. Istnieją już 7- i 8-rdzeniowe warianty M1, a Gurman poinformował, że Apple testuje nienazwany układ z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU. Może to być M2 lub ulepszony M1.

Kuo spodziewa się rozpoczęcia masowej produkcji nowego MacBooka Air pod koniec drugiego lub trzeciego kwartału tego roku.

READ  MKBHD twierdzi, że post-processing niszczy zdjęcia z iPhone'a