19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przełożone głosy mediów przez polską opozycję pokazują, że rząd stracił większość

WARSZAWA: Polska opozycja w środę powiedziała, że ​​rząd stracił większość, ponieważ ustawodawcy zagłosowali za przełożeniem sesji niższej izby w celu głosowania nad ustawą medialną, która będzie testować stabilność rządu.
Wniosek o odroczenie obrad, zgłoszony przez opozycję, został przyjęty 229 głosami za i 227 przeciw w 460-osobowym parlamencie.
Niepewność co do zdolności rządu do dowodzenia większością wzrosła we wtorek, kiedy Jaroslav Kovin, lider młodszego sojusznika koalicyjnego Accord, został zwolniony ze stanowiska wicepremiera.
Dwóch ustawodawców z nacjonalistycznego Prawa i Sprawiedliwości (Biznes), największa partia koalicji rządzącej, nie stawiła się w środę na głosowanie.
Ponadto Jaroslav Sasajko z partii Kukis 15, która nie jest częścią koalicji rządzącej, ale popiera część jej polityki, powiedział, że czterech legislatorów z tej partii niesłusznie głosowało na opozycję.
Krytycy, którzy chcą zepsuć państwową telewizję TVN24 Discovery, powiedzieli, że pojawiły się pytania dotyczące stabilności rządu i przyszłości ustawy o prawach nadawców, której sprzeciwiają się Stany Zjednoczone.
„Rząd mniejszości rozpoczął”, powiedział Kristof Kavkovsky z lewicowej opozycji. „Ten Parlament nie jest już tym, czym był”.
Lider Accord Gove powiedział prywatnej stacji radiowej RMF FM W środę prawodawcy Accord otrzymali „najbardziej atrakcyjną politycznie” propozycję pozostania zjednoczoną w koalicji rządzącej, w tym stanowiska ministerialne.
„To dzień eksperymentów przede wszystkim z cechami polityków Accord” – powiedział.
Accord powiedział wcześniej, że sprzeciwia się ustawie o reformie mediów w jej obecnej formie.
Rzeczniczka kontraktu Magdalena Sroka powiedziała Reuters Za odroczeniem głosowało pięciu z 10 legislatorów porozumienia, którzy byli członkami parlamentarnej partii PIS.
Rzecznik rządu nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

READ  Polskie wyzwanie dla indyjskich studentów medycyny powracających na Ukrainę