26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przedstawiciel WHO powiedział, że Europa musi działać teraz lub zaryzykować zaostrzenie środków związanych z koronawirusem później.

Przedstawiciel WHO powiedział, że Europa musi działać teraz lub zaryzykować zaostrzenie środków związanych z koronawirusem później.

Wysoki rangą urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że kraje europejskie powinny przyspieszyć przyjmowanie szczepionek i ponowne noszenie masek, aby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem przypadków pojawiającego się koronawirusa (Covid-19) spowodowanego przez oddział firmy Omicron i unikać bardziej rygorystycznych środków w dalszej części roku. Wtorek.

W wywiadzie dla agencji Reuters, dyrektor regionalny WHO na Europę Hans Kluge wezwał kraje do podjęcia natychmiastowych działań w celu uniknięcia przepełnienia systemów opieki zdrowotnej jesienią i zimą, ponieważ Omicron, BA.5, nadal szybko się rozprzestrzenia.

W zeszłym tygodniu w Europie zgłoszono prawie trzy miliony nowych przypadków COVID-19, co stanowi prawie połowę wszystkich nowych przypadków na całym świecie. Wskaźniki hospitalizacji podwoiły się w tym samym okresie, a prawie 3000 osób umiera z powodu tej choroby każdego tygodnia, powiedział Kluge w załączonym oświadczeniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Istnieje wzrost przypadków… w społeczeństwie, które działa prawie tak samo dobrze jak wcześniej”, powiedział, podkreślając potrzebę „stabilizatorów epidemii”, takich jak druga dawka przypominająca przed konkretnymi szczepionkami oczekiwanymi jesienią. Oprócz promowania noszenia masek i lepszej wentylacji.

Powiedział, że te czynniki stabilizujące powinny zostać wdrożone, aby uniknąć bardziej rygorystycznych środków, dodając: „Nie sądzę, aby społeczność była gotowa na uporządkowane zamknięcia”.

Kiedy pandemia rozpoczęła się w 2020 r., rządy zwiększyły wydatki, aby złagodzić wpływ blokady na ich borykające się z problemami gospodarki i systemy opieki zdrowotnej, ale zgromadziły znaczne zadłużenie i niechętnie powtarzają tę politykę.

„Ludzie czasami pytają: Czy wirus powrócił?” — powiedział Kluge. „Nigdy nie zniknęło. Wciąż tam jest. Rozprzestrzenia się. Przemienia się. I niestety nadal zabiera wiele istnień”.

READ  Ukraina kontynuuje ofensywę na Charków pomimo widocznego rosyjskiego odwetu | Ukraina

Po dwóch i pół roku pandemii, blokad i związanych z nią zakłóceń, kraje muszą teraz radzić sobie z rosnącą inflacją i brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, spowodowanymi częściowo inwazją Rosji na Ukrainę, powiedział Kluge, ale rządy nadal muszą więcej inwestować w opiekę zdrowotną .

„Jeśli rządy tego nie zrobią, cóż, społeczeństwo nie może być lepiej przygotowane na przyszłość” – dodał.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(cover Natalie Grover w Londynie). Montaż przez Jacqueline Wong i Garetha Jonesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.