23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Proponowany przez Bidena budżet NASA na 2024 rok zwiększa te pieniądze do 27,2 miliarda dolarów

  • A prezydent Joe Biden stara się zwiększyć budżet Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej do 27,2 miliarda dolarów w przyszłym roku, co oznacza wzrost o 7%.
  • Oprócz 8,1 miliarda dolarów na program księżycowy NASA Artemis, administracja Bidena zamierza przeznaczyć 949 milionów dolarów na misję zwrotu próbek marsjańskich skał i gleby.
  • Zamówienie dodaje również 180 milionów dolarów, aby NASA mogła rozpocząć opracowywanie „kosmicznego holownika”, który pomoże zejść z orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, kiedy ma zostać wycofana w 2030 roku.

Wiceprezydent Kamala Harris spotyka się z astronautami NASA Shannonem Walkerem i Joe Acabą w Kennedy Space Center na Florydzie podczas wycieczki 29 sierpnia 2022 r.

Billa Ingallsa/NASA

Prezydent Joe Biden dąży do zwiększenia budżetu Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej do 27,2 miliarda dolarów w przyszłym roku, zgodnie z proponowanym budżetem na 2024 rok opublikowanym w czwartek.

Żądanie oznacza zwiększenie budżetu NASA o 7% w roku podatkowym 2023, przy czym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na program księżycowy Artemis agencji kosmicznej.

Oprócz 8,1 miliarda dolarów dla Artemidy, co stanowi wzrost o 500 milionów dolarów w porównaniu z poprzednim rokiem, administracja Bidena zamierza przeznaczyć 949 milionów dolarów na misję zwrotu próbek skał i gleby z Marsa.

Prośba dodaje również 180 milionów dolarów, aby NASA mogła rozpocząć opracowywanie „kosmicznego holownika”, który pomoże zejść z orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy oczekuje się, że zostanie wycofana w 2030 r., A także 39 milionów dolarów na zbadanie ryzyka związanego z gruzem na orbicie Ziemi .

Żądanie Białego Domu nie odzwierciedla budżetu NASA w 2024 r., ponieważ Kongres często dostosowuje kwoty budżetowe podczas zatwierdzania.

Przeczytaj więcej o planie budżetowym Bidena na rok podatkowy 2024: