16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Proponowany przez Bidena budżet NASA na 2024 rok zwiększa te pieniądze do 27,2 miliarda dolarów

Proponowany przez Bidena budżet NASA na 2024 rok zwiększa te pieniądze do 27,2 miliarda dolarów

  • A prezydent Joe Biden stara się zwiększyć budżet Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej do 27,2 miliarda dolarów w przyszłym roku, co oznacza wzrost o 7%.
  • Oprócz 8,1 miliarda dolarów na program księżycowy NASA Artemis, administracja Bidena zamierza przeznaczyć 949 milionów dolarów na misję zwrotu próbek marsjańskich skał i gleby.
  • Zamówienie dodaje również 180 milionów dolarów, aby NASA mogła rozpocząć opracowywanie „kosmicznego holownika”, który pomoże zejść z orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, kiedy ma zostać wycofana w 2030 roku.

Wiceprezydent Kamala Harris spotyka się z astronautami NASA Shannonem Walkerem i Joe Acabą w Kennedy Space Center na Florydzie podczas wycieczki 29 sierpnia 2022 r.

Billa Ingallsa/NASA

Prezydent Joe Biden dąży do zwiększenia budżetu Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej do 27,2 miliarda dolarów w przyszłym roku, zgodnie z proponowanym budżetem na 2024 rok opublikowanym w czwartek.

Żądanie oznacza zwiększenie budżetu NASA o 7% w roku podatkowym 2023, przy czym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na program księżycowy Artemis agencji kosmicznej.

Oprócz 8,1 miliarda dolarów dla Artemidy, co stanowi wzrost o 500 milionów dolarów w porównaniu z poprzednim rokiem, administracja Bidena zamierza przeznaczyć 949 milionów dolarów na misję zwrotu próbek skał i gleby z Marsa.

Prośba dodaje również 180 milionów dolarów, aby NASA mogła rozpocząć opracowywanie „kosmicznego holownika”, który pomoże zejść z orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy oczekuje się, że zostanie wycofana w 2030 r., A także 39 milionów dolarów na zbadanie ryzyka związanego z gruzem na orbicie Ziemi .

Żądanie Białego Domu nie odzwierciedla budżetu NASA w 2024 r., ponieważ Kongres często dostosowuje kwoty budżetowe podczas zatwierdzania.

Przeczytaj więcej o planie budżetowym Bidena na rok podatkowy 2024: