13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prom z Nowej Irlandii do Francji odpływa z Polski do Rosslare ⛴️

Prom z Nowej Irlandii do Francji odpływa z Polski do Rosslare ⛴️

Nowy prom Stena Line z Rosslare do Cherbourga, STENA VISION, jest obecnie w drodze do Irlandii po remoncie w Polsce. Statek wejdzie do służby na popularnej trasie z Rosslare do Cherbourga 30 czerwca, pływając naprzeciwko istniejącego statku pasażerskiego STENA HORIZON.

Dodanie STENA VISION do trasy Cherbourg pozwoli Stena Line oferować częstsze połączenia pasażerskie między Irlandią a resztą UE z 12 rejsami tygodniowo.

STENA VISION opuszcza Gdańsk. Wideo: Stena Line (YouTube)

STENA VISION była wcześniej na trasie firmy z Karlskrony (Szwecja) do Gdyni (Polska). Jednostka została przezbrojona w stoczni Remondowa w Gdańsku, dokonano również modyfikacji w dostępie do platformy samochodowej, aby lepiej dostosować statek do rejsów między Irlandią a Francją.

Inwestycja

Komentując zakończenie remontu STENA VISION, Paul Grant, dyrektor handlowy Stena Line, powiedział:

„Z przyjemnością potwierdzamy, że Stena Vision rozpoczęła właśnie swoją podróż do Rosslare. Statek przeszedł poważną inwestycję remontową i pracujemy nad sfinalizowaniem przygotowań w ostatniej chwili do uruchomienia usług na Rosslare-Cherbourg 30 czerwca, w samą porę na szczyt sezonu wakacyjnego.

Informacja prasowa Stena Line

Stena Line STENA VISION pływa z Gdańska do Rosslare. Zdjęcie: Stena Line.

STENA VISION jest w stanie przewieźć do 1300 pasażerów i około 2200 m ładunku. Jego 485 kabin to więcej niż jakikolwiek inny jacht pływający obecnie do Irlandii. Do wyboru jest wiele typów kabin, w tym kabiny standardowe, kabiny deluxe i 42 kabiny przyjazne zwierzętom. STENA VISION oferuje szeroką gamę udogodnień dla pasażerów na nocleg. Przekształcając 12-kierowniczą SEATRUCK PANORAMA, „Widok” znacznie zwiększa zdolność przewozową Steny na trasie.

Paweł Grant dodał:

„Wprowadzenie Stena Vision to dobra wiadomość dla branży przewozów towarowych, która odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie usługi do Francji po Brexicie. Stena Vision zapewni kierowcom towarowym więcej miejsca w kabinie i większą pojemność wraz z kierowcą.

Informacja prasowa Stena Line

Stena Vision to pierwszy z dwóch nowych jachtów, które Stena Line zwodowała tego lata w Rosslare. Oczekuje się, że drugi z nich, STENA NORDICA, zastąpi STENA EUROPE na trasie Rosslare do Fishguard w przyszłym miesiącu.

READ  Polski kawaler - nowy Europejczyk

Uprzejma uwaga: Z zadowoleniem przyjmujemy dzielenie się naszymi artykułami i prosimy o podanie linków do tej witryny zamiast innych podejść. Dziękuję (zespół NI Ferry Site).