6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Program klimatyczny Bidena ma problem: za mało pracowników

11 stycznia (Reuters) – Amerykańskie firmy zajmujące się czystą energią oferują lepsze płace i świadczenia, latają trenerami z zagranicy i rozważają takie pomysły, jak kupowanie dekarzy i warsztatów elektrycznych, aby zatrudniać tylko własnych pracowników, ponieważ firmy próbują przezwyciężyć niedobór siły roboczej, który grozi jej zerwaniem. Agenda klimatyczna prezydenta Joe Bidena.

Według Białego Domu ustawa o redukcji inflacji, podpisana w zeszłym roku, przewiduje około 370 miliardów dolarów dotacji na pojazdy słoneczne, wiatrowe i elektryczne. Od 1 stycznia amerykańscy konsumenci mogą skorzystać z tych ulg podatkowych, aby zmodernizować swoje systemy ogrzewania domu lub zainstalować panele słoneczne na dachach. Inwestycje te stworzą około 537 000 miejsc pracy rocznie przez dziesięć lat Analiza przeprowadzona przez BW Research Na zlecenie The Nature Conservancy.

Grafika Reuters Reuters

Ale przy stopie bezrobocia w USA na historycznie niskim poziomie 3,5%, firmy obawiają się, że będą miały trudności z obsadzeniem tych miejsc pracy, a plany odejścia od paliw kopalnych mogą utknąć w martwym punkcie. Pomimo zwolnień i oznak spowolnienia w innych częściach gospodarki, rynek pracy dla osób zajmujących się czystą energią pozostaje napięty.

„Wydaje się, że to duże ryzyko dla tej ekspansji. Gdzie znajdziemy wszystkich ludzi?” powiedziała Abigail Ross-Hooper, przewodnicząca grupy handlowej Solar Industries Association.

Oczekuje się, że niedobory szczególnie mocno uderzą w produkcję samochodów elektrycznych, akumulatorów, paneli słonecznych i wyposażenia domowego, zmuszając niektóre firmy do przyjęcia nowych, odważnych podejść do poszukiwania pracowników.

Koreańska firma SK Innovation Co Ltd, która produkuje akumulatory dla Ford Motor Co (FN) Całkowicie elektryczny pickup F-150 Lightning w Commerce w stanie Georgia zwiększył swój pakiet wynagrodzeń i świadczeń, ponieważ zwiększa liczbę pracowników w USA do 20 000 osób do 2025 r. z 4000 obecnie.

Według US Bureau of Labor Statistics producent akumulatorów reklamuje płace między 20 a 34 USD za godzinę, czyli więcej niż średnia godzinowa płaca w Gruzji wynosząca 18,43 USD. Obejmuje również koszty ubezpieczenia na życie w wysokości 100% i składki dopasowane do planu emerytalnego do 6,5%, powyżej średniej krajowej wynoszącej 5,6%, zgodnie z Plan Sponsor Council of America. Firma zapewnia darmowe wyżywienie w pracy.

READ  Bezpłatny gaz jest dostępny w Chicago w wybranych lokalizacjach dzięki przedsiębiorcy Willie Wilson, m.in. w 7201 N Clark, 2800 S Kedzie

„Pula talentów w Gruzji nie jest naprawdę duża. Staramy się jednak ulepszyć niektóre z naszych polityk w celu lepszego pozyskiwania i zatrzymywania pracowników” – powiedział urzędnik SK, który poprosił o zachowanie anonimowości, powołując się na delikatność sprawy.

Urzędnicy stanu Georgia powiedzieli, że zatrudnienie SK było sukcesem, biorąc pod uwagę, jak szybko produkcja musi wzrosnąć, aby wypełnić zobowiązania firmy wobec producentów samochodów.

Podczas gdy krajowy instalator systemów fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych, SunPower Corp (SPWR.O) Dyrektor generalny Peter Varese powiedział, że firma przygląda się również temu, co nazwał „szalonymi pomysłami” na zapewnienie zatrudnienia – w tym firmom wykupującym tylko swoich pracowników.

„Nie sugeruję, że zamierzamy to zrobić, ale chcę podać rząd wielkości tego, o czym myślimy. Na przykład, czy powinniśmy przejąć firmę dekarską i uczynić z niej wszystkich instalatorów energii słonecznej? kupić firmę elektryczną i pozyskać 100 elektryków?”, powiedział.

SunPower prowadził również rozmowy w ciągu ostatniego roku z producentem paneli First Solar Inc (FSLR.O) o opracowaniu panelu słonecznego, który byłby łatwiejszy do zainstalowania i umożliwieniu załodze wyposażenia dwóch domów dziennie zamiast tylko jednego, powiedział Varese.

Konkurent SunPower, Sunrun Inc (RUN.O), wysyła drony do badania dachów przed instalacją, zmniejszając liczbę pracowników potrzebnych do wspinania się po dachach. Nagradza również najlepsze ekipy imprez biurowych.

„Najlepszą rzeczą, z którą możesz się bawić, jest doświadczenie pracowników… To sprawia, że ​​​​branża jest bardziej zabawna i wciągająca” – powiedział w wywiadzie Chris McClellan, starszy wiceprezes ds. operacyjnych Sunrun.

Deweloper morskiej energii wiatrowej Orsted (ORSTED.CO), duńska firma, która planuje budowę projektów na wschodnim wybrzeżu, ma nadzieję na przylot personelu z projektów w Wielkiej Brytanii i Azji, aby pomóc w szkoleniu personelu. Raporty stanowe wskazują, że Nowy Jork i Massachusetts borykają się ze znacznymi brakami siły roboczej w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

„Tworzymy rodzaj ekosystemu, w którym nie tylko mamy morską akademię wiatrową, ale faktycznie szkolimy trenerów przyszłości” – powiedział agencji Reuters Mads Nipper, dyrektor generalny Ørsted.

READ  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) rośnie wraz z akcjami, dolar słaby

Administracja Bidena wielokrotnie obiecywała, że ​​nowe miejsca pracy związane z zieloną energią będą dobrze płatnymi pracami związkowymi.

Jednak według badania przeprowadzonego w 2021 r. przez BW Research, wiele z tych miejsc pracy pozostaje w tyle za płacami przemysłu paliw kopalnych, ponieważ firmy zajmujące się czystą energią starały się ograniczyć koszty, aby konkurować z uznanymi branżami. IRA stara się rozwiązać ten problem, łącząc obowiązujące płace i wymagania dotyczące przyuczenia do zawodu z dotacjami.

Przepisy te – i wyzwania kadrowe – wywarły presję na niektórych pracodawców, aby korzystali z pracowników uzwiązkowionych.

Wyciągając wnioski z wcześniejszych wyzwań rekrutacyjnych w Europie i Azji, Orsted podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi pracowników budowlanych w Ameryce Północnej w celu zabezpieczenia pracowników.

Nawet Amazon.com Inc (AMZN.O)Inc., firma, która była uwikłana w spory z pracownikami, którzy próbowali się organizować, wykorzystała związki zawodowe do budowy infrastruktury ładowania elektrycznego dla swojej floty elektrycznych pojazdów dostawczych w Maspeth, Queens, Nowy Jork.

Amazon nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Corinne Case, elektryk reprezentowany przez Międzynarodowe Bractwo Elektryków, powiedziała, że ​​​​otrzymuje 43 dolary za godzinę za zainstalowanie systemu ładowania Amazona.

Case, samotna matka, powiedziała, że ​​jest podekscytowana bezpieczeństwem pracy oferowanym przez rosnące zapotrzebowanie na elektryków instalujących stacje ładowania.

„Nasza dziedzina stale się zmienia dzięki nowym źródłom energii i wspaniale jest być tego częścią” – powiedziała.

Bezpłatne szkolenia dla pracowników

W poszukiwaniu pracowników firmy zajmujące się energią słoneczną, wiatrową i samochodami elektrycznymi rozszerzyły programy oferując bezpłatne i dotowane szkolenia dla weteranów, kobiet i byłych więźniów.

SK powiedział Reuterowi, że rekrutuje na wojskowych targach pracy i oddziałach Legionu Amerykańskiego oraz współpracuje z programami takimi jak Akcja Weteranów Gwardii Narodowej Georgii i instytut produkcyjny Heroes MAKE America.

Niektóre firmy zajmujące się energią słoneczną próbowały rekrutować weteranów, twierdząc, że umiejętności zdobyte w życiu wojskowym dobrze przekładają się na branżę.

Firma zajmująca się produkcją energii słonecznej na skalę przemysłową, SOLV Energy, SunPower i Nextracker, w zeszłym roku połączyły siły z organizacją non-profit Solar Energy International, aby sfinansować program szkoleniowy dla instalatorów energii słonecznej przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Ponad 30 kobiet wzięło udział w tygodniowym kursie w Kolorado.

READ  Elon Musk sprzedaje akcje Tesli o wartości 4,8 miliarda dolarów

W październiku organizacja non-profit SHINE Education Excellence Network połączyła siły z Departamentem Więziennictwa Wirginii w ramach pilotażowego programu szkolenia 30 więźniów i niedawno osadzonych w więzieniach w zakresie instalowania paneli słonecznych. Dyrektor Shine, David Peterson, powiedział, że grupa dyskutuje o rozszerzeniu programu.

W Kalifornii organizacja non-profit Grid Alternatives przeszkoliła 150 więźniów w więzieniu hrabstwa Madera w instalacji słonecznej od 2017 roku i rozszerza swój program w tym roku na inne obiekty w stanie. Tom Esceda, dyrektor ds. pomocy organizacji non-profit, powiedział, że potencjalni pracodawcy są bardziej otwarci na zatrudnianie byłych więźniów, gdy zobaczą, że przeszli jakieś szkolenie.

W Los Angeles organizacja non-profit Homeboy Industries, która zajmuje się rehabilitacją byłych członków gangu, wykorzystuje potencjalne oferty pracy dla instalatorów paneli słonecznych, aby pomóc rekrutom w finansowanym przez państwo programie zatrudnienia. Homeboy szkoli rocznie 50-60 osób do montażu paneli słonecznych.

Według Jackie Harper, która nadzoruje program, ponad 80% osób, które przeszły szkolenie w ciągu ostatniego roku, znalazło pracę w branży energii słonecznej.

„Będę się tego trzymał”, powiedział 28-letni Marco Reyes, który prowadził program po zwolnieniu z więzienia w lutym, zarabiając 23 dolary na godzinę jako monter w Walencji w Kalifornii.

Obecnie planuje odbyć szkolenie z zakresu zasilania instalacji fotowoltaicznej, co zwiększy jego pensję.

Powiedział: „Każdy ma szansę wspiąć się po drabinie na lepszą pozycję”. „Ta praca zmienia moje życie”.

Czytaj więcej:

Koreańska firma Hanwha Qcells inwestuje 2,5 miliarda dolarów w amerykański łańcuch dostaw energii słonecznej

Instalacje fotowoltaiczne w Stanach Zjednoczonych spadną w tym roku o 23% z powodu raportu zakazującego towarów w Chinach

(Reportaż Nikoli Grooma i Valerie Volkovici) pod redakcją Richarda Waldmanisa i Susan Goldenberg

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.