15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Proces Young Thuga w sprawie wymuszenia przez YSL został wstrzymany po próbach usunięcia sędziego

Proces Young Thuga w sprawie wymuszenia przez YSL został wstrzymany po próbach usunięcia sędziego

Według doniesień, sędzia naczelny Sądu Najwyższego hrabstwa Fulton, Oral Glanville, spotkał się z prokuratorami i był świadkiem oskarżenia bez obecności oskarżonych i obrońców.

Proces YSL w sprawie spisku o ściąganie haraczy napotkał kolejną przeszkodę. I tak burzliwy proces wokół rapera Young Thuga – oskarżonego o współzakładanie i nadzorowanie gangu „Young Slime Life” w Atlancie – został wstrzymany do czasu rozpatrzenia wniosków obrony o zastąpienie sędziego głównego Sądu Najwyższego hrabstwa Fulton Oral Glanville.

Według doniesień Glanville spotkał się z prokuratorami i obserwował przebieg oskarżenia bez obecności oskarżonych i obrońców. W odpowiedzi prawnicy zarówno Young Thug, jak i kilku innych oskarżonych złożyli wnioski, uznając spotkanie za „niewłaściwe” i sugerując, że sędzia i prokuratorzy próbowali wywrzeć presję na świadka, aby zeznawał już po uzyskaniu immunitetu.

Według Agencja prasowaObecnie inny sędzia podejmuje decyzję w sprawie dalszego postępowania w sprawie sędziego Glanville’a. Sędziowie przysięgli w sprawie zostali powiadomieni, że nie zostaną wezwani do stawienia się w sądzie, dopóki sytuacja nie zostanie wyjaśniona. W rzeczywistości byli na urlopie do 8 lipca, kiedy to zaplanowano wznowienie zeznań świadków.

Wspólny

Odkąd w styczniu 2023 r. rozpoczął się wybór ławy przysięgłych, proces YSL stał się najdłuższym procesem karnym w historii stanu Georgia. Oświadczenia wstępne wygłoszono w listopadzie 2023 r., ponad rok po aresztowaniu Young Thuga w maju 2022 r. W procesie bierze udział pięciu oskarżonych, w tym inny artysta rapowy Demonte „Yak Gotti” Kendrick. Dziewięciu innych oskarżonych zawarło wcześniej ugodę z prokuratorami.

„Minęło prawie siedem miesięcy, odkąd przesłuchaliśmy ławę przysięgłych, a stan nie skompletował jeszcze połowy listy świadków” – powiedział niedawno prawnik Kendricka, Doug Weinstein. Rolling Stone’a. „Chociaż mam wielki szacunek dla sędziego Glanville’a i jego wkładu w społeczeństwo przez dziesięciolecia jego pracy na ławie oskarżonych i jego długą służbę wojskową dla naszego kraju, uważam, że pozwolił on na wykolejenie się tej sprawy”.

READ  Czarne dno Adama w kasie