21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Proces Kobe Bryanta dotyczący zdjęć z katastrofy lotniczej: Jury stwierdza, że ​​hrabstwo Los Angeles powinno zapłacić Vanessie Bryant 16 milionów dolarów, a Chrisowi Chesterowi 15 milionów dolarów

Proces Kobe Bryanta dotyczący zdjęć z katastrofy lotniczej: Jury stwierdza, że ​​hrabstwo Los Angeles powinno zapłacić Vanessie Bryant 16 milionów dolarów, a Chrisowi Chesterowi 15 milionów dolarów

Los Angeles (CABC) – W środę federalne jury nakazało hrabstwu Los Angeles zapłacić 31 milionów dolarów odszkodowania za działania zastępców i strażaków, którzy zrobili i udostępnili przerażające zdjęcia z miejsca katastrofy helikoptera w 2020 r., W której zginął Kobe Bryant i jego 13-letnia córka Gianna . inni ludzie.

Odszkodowanie zostało przyznane wdowie po Bryancie, Vanessie, i współpowodowi Chrisowi Chesterowi, którego żona Sarah i 13-letnia córka Payton zginęli w katastrofie w Calabasas 26 stycznia 2020 r.

Vanessa Bryant otrzymała 16 milionów dolarów, a Chris Chester 15 milionów dolarów.

Jury obradowało przez 4,5 godziny przed wydaniem werdyktu. Vanessa Bryant płakała cicho podczas czytania.

POWIĄZANE: Vanessa Bryant daje emocjonalne świadectwo doświadczenia fotograficznego Kobe Crash

Chester i Bryant pozwali okręg w sądzie federalnym za zaniedbanie i naruszenie prywatności w związku ze zdjęciami ludzkich szczątków zrobionymi na miejscu i udostępnionymi przez ratowników.

Bryant i Chester twierdzili z psychologicznym niepokojem na myśl, że pewnego dnia w przyszłości te zdjęcia pojawią się publicznie.

Adwokaci Bryanta nie dali przysięgłym kwoty, jaką według nich był wart ich klient, ale prawnik Chestera dał im propozycje wytycznych, które oznaczałyby dziesiątki milionów dla każdego powoda.

Próba fotograficzna Kobe Bryanta: OC mężczyzna, który stracił żonę i córkę w wypadku, opisuje dzień wypadku

Po przeczytaniu zdań Bryant i Chester przytulili się na sali sądowej. Uściskała też swojego prawnika.

Bryant nie odezwał się po opuszczeniu sądu.

Później opublikowała na Instagramie zdjęcie jej, Kobe i Gianny z podpisem: „Wszystko dla ciebie! Kocham cię! Sprawiedliwość dla Kobe i Gigi! #Betonyourself #MambaDay 8-24-22 #MambaMentality”.

Wraz z bliskimi Chestera i Bryanta w wypadku zginęła 14-letnia Alyssa Altobelli; Keri Altobelli, 46; Jana Altobelli, 56; Christina Mauser, 38 lat; oraz pilot Ara Zebian, lat 50.

Dwie inne rodziny osiedliły się osobno z hrabstwem nad zdjęciami za 1,25 miliona dolarów każda. Wszystkie rodziny ofiar zawarły ugodę z firmą śmigłowcową w sprawie wypadku, ale warunki te pozostają poufne.

READ  Lindsay Horan z USWNT przeprasza za „źle wyrażone” komentarze.

Przez 10 dni jurorzy wysłuchiwali zeznań strażaków i szeryfów hrabstwa Los Angeles — jednych oskarżonych o zrobienie zdjęć, innych o ich otrzymanie.

Główny adwokat okręgowy argumentował podczas podsumowania, że ​​zdjęcia nie pojawiły się publicznie przez dwa i pół roku od tragedii, dowodząc, że zostały trwale usunięte.

Proces fotograficzny Kobe Bryanta: Były kapitan straży pożarnej z Los Angeles zeznaje, trzykrotnie schodzi ze stanowiska świadka

„To jest sprawa fotograficzna, ale nie ma zdjęć” – powiedział prawnik przysięgłym w sądzie federalnym w Los Angeles. „Jest prosty fakt, którego nie można zignorować – nie było publikacji publicznej”.

Adwokat Vanessy Bryant, Lewis Lee, powiedział jurorom, że zbliżenia nie miały oficjalnego ani śledczego celu i były tylko „wizualną paplaniną” podzieloną z oburzającej ciekawości.

Prokurator okręgowy C. Mira Hashmol podczas procesu uznała, że ​​zdjęcia są niezbędnym narzędziem oceny sytuacji.

Przyznała, że ​​nie powinna dzielić się nim z każdym, kto to widział. Podkreśliła jednak, że zdjęcia nigdy nie ukazały się publicznie i nigdy nie były oglądane przez prokuratorów. Powiedziała, że ​​oznacza to, że szeryf Alex Villanueva i inni urzędnicy podjęli zdecydowane i skuteczne działania, nakazując tym, którzy mieli zdjęcia, aby je usunąć.

POWIĄZANE: Prawnik Vanessy Bryant kłóci się o udostępnianie zdjęć szczątków Kobe Bryanta „dla śmiechu”

Okręg Los Angeles dostarczył następujące oświadczenie z Hashmall, jego zewnętrznego adwokata w tej sprawie:

„Jesteśmy wdzięczni za ciężką pracę jury w tej sprawie. Chociaż nie zgadzamy się z ustaleniami jury dotyczącymi odpowiedzialności okręgu, uważamy, że nagroda pieniężna wskazuje, że jurorzy nie wierzyli, że dowody potwierdzają wniosek powoda o 75 milionów dolarów za emocjonalne powody ciężkiej próby Omówimy kolejne kroki z naszymi klientami. W międzyczasie mamy nadzieję, że rodziny Bryant i Chester będą nadal dochodzić do siebie po tragicznej stracie”.

READ  O eksplozji 2-domowej Travisa D'Arnauda, ​​najnowszym osiągnięciu Ronalda Acuny Jr. i Jessego Chaveza

Jury zwróciło swój werdykt w Dzień Kobe Bryanta, który obchodzony jest 24 sierpnia, ponieważ używa on obu swoich koszulek – 8 i 24 – dzień po swoich urodzinach. Wtorek to 44. urodziny Kobe.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły City News Service i The Associated Press.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.