1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Procent baterii powrócił w iOS 16 i jest okropny

Procent baterii powrócił w iOS 16 i jest okropny

Firma Apple wydała dzisiaj iOS 16 beta 5, a wraz z nią nadchodzi długo oczekiwany powrót procentu baterii do paska stanu. Niestety, jest brzydki jak diabli i nieczytelny do uruchomienia.

Poprzednio procent baterii był wyświetlany po lewej stronie ikony baterii. Jednak Apple usunął go, zaczynając od iPhone’a X, ponieważ dzięki wycięciu nie było wystarczająco dużo miejsca, aby go wcisnąć. Aby zobaczyć procent baterii, musisz obecnie przewinąć w dół do Centrum sterowania. W systemie iOS 16 firma Apple „rozwiązała” ten problem, wyświetlając numer w środku ikona baterii.

(Jeśli zaktualizowałeś do najnowszej wersji beta i jej nie widzisz, to dlatego, że nie jest ona domyślnie włączona. Aby ją włączyć, musisz przejść do menu baterii w ustawieniach i włączyć przełącznik procentowy baterii.. opcja też Wygląda na to, że jest niedostępny Na iPhonie 11, iPhonie 12 mini i iPhonie 13 mini. Może się to zmienić w przyszłych wersjach beta, ale na razie jest to przerwa).

Wygląda na to, że jest brzydki dla oka – coś, co można zobaczyć na telefonie około 2011 roku. Z daleka wygląda to trochę jak numer na bluzie, a nie w dobry sposób. Zdaję sobie jednak sprawę, że to mój osobisty gust estetyczny. Moim największym problemem jest to, że ta nowa wartość procentowa baterii ma również problemy funkcjonalne.

Ponieważ numer znajduje się wewnątrz symbolu baterii, powinien być wyświetlany przez cały czas w pełni naładowany, aby ułatwić odczyt. Więc nawet jeśli masz słabą 10-procentową baterię w telefonie, sam kod jest nadal pełny. W ciągu kilku godzin korzystania z tej funkcji, co prawda spowodowała ona zwarcie w moim mózgu. Ikona pełnej baterii, która brzmi 55? To tylko psuje wizualne wskazówki, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.

READ  Samsung Galaxy S22 do recenzji

Całym celem ikony baterii jest szybkie zrozumienie, na pierwszy rzut oka, ile pozostało Ci soku. Niestety „pełna” bateria plus bardzo małe liczby nie są łatwe dla oka. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz już wadę wzroku. Nie pomaga to, że pasek stanu zawsze był trudny do odczytania, jeśli używałeś jasnego tła. Oczywiście nie każdy będzie miał ten problem. Jeśli masz wizję 20/20, prawdopodobnie nie będzie ci to zbytnio przeszkadzać. Zdarza mi się mieć poważny astygmatyzm i krótkowzroczność oraz kilka ekranów blokady trybu ostrości z jaśniejszym tłem. Nie mogę powiedzieć, ile razy błędnie odczytałem numer baterii na poziomie 50 procent jako 5G.

To nie jest w porządku. W ogóle nie mogę tego przeczytać.
Zrzut ekranu: Victoria Song / The Verge

Porównaj to wszystko z symbolem rozładowanej baterii. Podczas gdy ikona bez cyfr nie mówi dokładnie, ile pozostało baterii, bardzo łatwo jest zauważyć nierówny skok. To intuicyjny projekt, który nie wymaga wyjaśnień. To małe pocieszenie, ale przynajmniej ikona baterii zmienia kolory, gdy włączony jest tryb niskiego zużycia energii lub telefon jest podłączony. Pierwszy zmienia kolor na żółty, a drugi na zielono z ikoną błyskawicy obok. (Ładowanie sprawia również, że symbol baterii i liczby są większe, a zatem są łatwiejsze do odczytania! Dlaczego nie zrobić tego również w trybie normalnym?!)

To tak, jakby Apple poddał nas temu celowo. Firma znana jest ze ścisłej kontroli nad projektowaniem produktów – niezależnie od tego, czy wprowadzane przez Ciebie zmiany są tym, czego chcą ludzie. (Gniazdo słuchawkowe RIP.) Firma Apple zdecydowała z iPhonem X, że nie potrzebujemy procentu baterii na pasku stanu. To dało nam to, co uważam za satysfakcjonujące rozwiązanie z Control Center. Ale wszyscy zażądaliśmy, aby Apple odzyskał procent baterii w prawym górnym rogu naszych telefonów i to właśnie otrzymaliśmy.

Prawdopodobnie wrócę do wyłączania procentu baterii. W końcu ikona rozładowanej baterii działa w zdecydowanej większości sytuacji. A następnym razem, gdy moja bateria niebezpiecznie zbliży się do zera, westchnę, przewijając w dół, aby dostać się do Centrum sterowania, smutna z powodu tego, co mogło być.