15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Próbowałem wiadomości RCS między iPhonem a Androidem: Oto jak to działa

Próbowałem wiadomości RCS między iPhonem a Androidem: Oto jak to działa

Po niezliczonych ogłoszeniach i kilku latach próśb ze strony Google, RCS wreszcie pojawił się w aplikacji Wiadomości firmy Apple. Na razie jest ona dostępna wyłącznie w ramach drugiej wersji beta systemu iOS 18, zanim zostanie w pełni wdrożona jesienią tego roku, ale dla odważnych beta testerów już tam jest. Zrobiłem więc to, co zrobiłby każdy dobry dziennikarz (szczególnie ten, który korzysta z Verizon, AT&T lub T-Mobile, ponieważ są to jedyni obsługiwani operatorzy) — włączyłem iPhone’a i wysłałem SMS-a do najbardziej obeznanej z technologią osoby, jaką znam: mojego tata . W końcu co może pójść nie tak, jeśli wyjaśnię, co muszę zrobić podczas samodzielnego testowania RCS w Wiadomościach po raz pierwszy? Co zaskakujące, prawie nic.

Kciuki w górę

Ryan Haines/Urząd Androida

Zanim użyłem mojego rodzica z Androidem jako królika doświadczalnego w RCS, musiałem zrobić kilka rzeczy. Pierwszą z nich było poinformowanie go, że przenoszę swój numer telefonu – co było grzecznościowe, ponieważ za każdym razem, gdy to robię, dostaje e-maile od Verizon (przepraszam, tato).

Drugim było zapisanie się do programu dla programistów Apple, wycofanie jednostki testowej iPhone’a 14 Plus z emerytury i skonfigurowanie go do najnowszej wersji beta systemu iOS 18. Te dwa kroki trwały około trzy razy dłużej niż reszta procesu (w tym przeprowadzanie mojego taty przez różne sposoby, w jakie potrzebowałem go, aby odpowiadał na Wiadomości).

Następnie nadszedł czas, aby przejść na odbiornik zasilany RCS i mam tu na myśli naciśnięcie przełącznika w aplikacji Ustawienia. A tak na serio, to na razie tyle, jeśli chodzi o beta testerów najnowszej wersji.

Następnie nadszedł czas, aby wysłać pierwszą wiadomość tekstową RCS na moim iPhonie, więc zdecydowałem się zacząć od łatwiejszej — badania na temat tego, czy Apple w końcu otrzymał wiadomość. Następnie czas przetestować podstawy RCS: możliwość odpowiadania na wiadomości i wysyłania potwierdzeń przeczytania z Androida na iOS. Poprosiłem ojca, aby odpowiedział na moją pierwszą wiadomość, a on wysłał mi lajka, zarówno w związku z moją oryginalną wiadomością, jak i moją prośbą o interakcję. Obie interakcje okazały się płynne i natychmiastowe, co stanowi ogromną poprawę w porównaniu z ogólnym powiadomieniem SMS w systemie iOS 17 i wcześniejszych wersjach oraz znacznie bliższe temu, co widzimy w usłudze iMessage firmy Apple na urządzeniach Apple.

READ  To Twoja ostatnia szansa na zaoszczędzenie do 1000 USD na zamówieniach w przedsprzedaży Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4

Zauważyłem również, że nie musiałem testować potwierdzeń odczytu za pośrednictwem RCS, ponieważ są one domyślnie włączone. Wydaje się również, że nie ma sposobu, aby to wyłączyć, ponieważ jest tylko jeden przełącznik dla wszystkich ustawień RCS, więc możesz albo wejść, albo wyjść. Osobiście mam nadzieję, że Apple doda później możliwość przełączania potwierdzeń przeczytania, ponieważ zwykle z tego nie korzystam, ale w końcu jest to program w wersji beta.

Widzę teraz wyraźnie

RCS w iMessage, aby wysłać zdjęcie

Ryan Haines/Urząd Androida

Inną ważną zaletą przeniesienia RCS do Wiadomości jest możliwość wysyłania filmów i zdjęć w pełnej rozdzielczości z Androida na iOS, tak jak to możliwe za pomocą iMessage między iPhone’ami. W końcu nie ma nic gorszego niż znajomy, który zrobi Ci świetne zdjęcie, a następnie prześle Ci je w niskiej rozdzielczości. Poprosiłem więc tatę, żeby przesłał mi zdjęcie i film, a on zrobił to w sposób, w jaki potrafi to tylko tata – za pomocą kreskówki o warzeniu piwa i filmu, na którym sprawdza rynny w domu, w którym dorastałem.

Kiedy skończyłem kręcić głową, zdałem sobie sprawę, że oba przeszły przez tę samą drogę, jakby zostały wysłane z innego iPhone’a. Komiks był krystalicznie czysty, a wideo było znacznie lepsze niż rozdzielczość Pattersona-Gimlina, którą często otrzymuję, gdy wysyła mi klip. To ogromna poprawa w stosunku do konfliktów związanych z SMS-ami i MMS-ami, do których obie strony przywykły, i znak, że Google mógł mieć przez cały czas rację.

Zdjęcia i filmy w końcu zostały przeniesione z Androida na iOS w zamierzonej rozdzielczości.

RCS na iPhone’a umożliwia także wysyłanie naklejek z istniejącej kolekcji i GIF-ów z biblioteki Apple #Photo, więc wysłałem moim rodzicom po jednym. Niestety, wygląda na to, że Apple nie rozpracował jeszcze reakcji na tę wiadomość, ponieważ otrzymałem przerażającą odpowiedź „Kciuk w górę za GIF” i „Kciuk w górę za zdjęcie”. Co ciekawe, kiedy odpowiedziałem na film, który wysłał mój tata, był to wyraz kciuka w górę z mojej strony, ale w zasadzie była to odpowiedź na SMS-a od niego.

READ  Round Up: Recenzje dla Ghoul Tactics: Reborn

Zatem doświadczenie nie jest jeszcze doskonałe. Tak, iOS 18 jest wciąż w fazie rozwoju, ale napotkałem kolejny zaskakujący problem podczas odbierania filmów od moich rodziców. Chociaż nie miałem problemów z otwieraniem i odtwarzaniem klipów, nie było możliwości kontrolowania ich, gdy zaczęły odtwarzać. Przycisk zasilania znika niemal natychmiast i nie można znaleźć zwykłego suwaka Apple na dolnej krawędzi. Gdybym chciał cofnąć się i zatrzymać gdzieś wcześniej w klipie, musiałbym go zakończyć i zacząć od nowa – nie jest to wielka sprawa w przypadku 10-sekundowego klipu, ale bardzo irytujące w przypadku znacznie dłuższego klipu.

Tak, zielone bąbelki nadal tam są

RCS w polu tekstowym iMessage

Ryan Haines/Urząd Androida

A więc tak – Apple całkowicie zmienił sposób przesyłania wiadomości, wprowadzając RCS do Wiadomości. Wreszcie możemy zapanować pokój i harmonia między systemami Android i iOS, zwłaszcza że obie platformy mobilne zbliżają się do siebie i udostępniają więcej funkcji niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz umieszczać aplikacje w dowolnym miejscu na ekranie głównym swojego iPhone’a, zmieniać kolor ikon i odpowiadać na wiadomości na innych platformach. Co jeszcze tu jest?

Cóż, zielone bąbelki wciąż tam są, więc użytkownicy Androida prawdopodobnie spotkają się z piętnem wyboru urządzenia Pixel lub Galaxy zamiast iPhone’a. To jednak dobrze. Teraz, gdy zrobisz świetne zdjęcie znajomym za pomocą Pixela 8 Pro lub nakręcisz film z 50-krotnym zoomem na Galaxy S24 Ultra, możesz wysłać je znajomym w oryginalnej jakości!

Teraz dowiemy się, czy piętno rzeczywiście dotyczy zielonej bańki, czy po prostu słabej wydajności SMS-ów…

Pomijając sarkazm i sarkazm, wprowadzenie RCS do przesyłania wiadomości jest świetne. Chociaż nie lubię automatycznych potwierdzeń przeczytania, podobało mi się, gdy tata odpowiadał na moje wiadomości bez reakcji polegającej na wysyłaniu dodatkowego SMS-a, a wskaźnik pisania oznacza, że ​​wiem, że faktycznie odpowiada, zamiast powstrzymywać mnie od robienia „spraw taty”. ” Może pewnego dnia użytkownicy Androida (jak zwykle to robię) w końcu przestaną być oceniani na podstawie obecności zielonych dymków z tekstem. Do tego czasu z pewnością wydaje się to dobrym początkiem.

READ  „Dojrzała” aplikacja Nintendo 64 od Switch Online jest już dostępna na Zachodzie

Ale co myślisz? Czy RCS na iPhone’a położy kres znęcaniu się nad zielonymi użytkownikami Androida, gdy zostanie wydany później tej jesieni? Daj nam znać w poniższej ankiecie.

Czy RCS na iMessage poprawi relacje pomiędzy Androidem i iOS?

196 głosów