7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Problem z sercem Oprah Winfrey został błędnie zdiagnozowany przez lekarza w 2007 roku

Problem z sercem Oprah Winfrey został błędnie zdiagnozowany przez lekarza w 2007 roku

  • Winfrey powiedziała, że ​​w 2007 roku lekarze błędnie zdiagnozowali u Oprah problem z tarczycą jako problem z sercem Los Angeles Times.
  • Winfrey wpadła na lekarza, który powiedział bohaterowi telewizyjnemu: „Nie umrę dla ciebie”.
  • Wywiad miał promować jej nowy dokument „The Color of Care”.

Oprah Winfrey mówiła o wpływie rasizmu medycznego i dostępu do opieki zdrowotnej na jej życie – w tym o czasie, gdy lekarz błędnie zdiagnozował problem z tarczycą, który spowodował palpitacje serca.

A ona powiedziała: „Co bym zrobiła?” Jesteś Oprah Winfrey i nie umarłbym na tobie, gdybym nie zrobił wszystkiego, co myślałem, że mógłbym zrobić ” Powiedział „Los Angeles Times”.

Winfrey powiedziała, że ​​wierzy, że lekarz działał „nieodpowiedzialnie”.

„Pomyślałem też po raz pierwszy: „Widzę teraz, że kiedy pojawiasz się i stajesz się znaną osobą, mimo że wszyscy wydają się podekscytowani twoim widokiem, są też zdenerwowani, ponieważ również muszą się zakrywać”. – powiedziała Winfrey.

Winfrey opowiedziała o swoich doświadczeniach jako czarnoskórej kobiety w kontaktach z systemem opieki zdrowotnej. 68-letnia legenda talk-show powiedziała, że ​​dostęp celebrytów do opieki zdrowotnej ma swoje wady, ale i zalety.

„Zauważyłem, że dla ciebie wszystko się zmienia, gdy jesteś dobrze znaną osobą. Umawiasz się na wizytę u lekarza. Nie musisz czekać w kolejce. ludzie mają i tak żyłem tym życiem w przywilejach i korzyściach, wtedy miałem najlepszą opiekę zdrowotną.”

Wywiad miał częściowo na celu promocję filmu dokumentalnego, który produkuje Winfrey, zatytułowanego „pielęgnacja koloru” Który dotyczy nierówności rasowych w zdrowiu. W Stanach Zjednoczonych dominują różnice rasowe do obniżenia jakości opieki zdrowotnej i śmierć z powodu chorób, którym można zapobiec. Podczas pandemii COVID-19 osoby kolorowe i o niskich dochodach również były Bardziej prawdopodobne, że zachoruje i umrze z powodu COVID-19.

READ  Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins umiera w wieku 50 lat

Winfrey powiedziała, że ​​zainspirowała ją do nakręcenia filmu po tym, jak dowiedziała się o Garym Fowlerze, czarnym mężczyźnie, który zmarł na swojej sofie Po odrzuceniu z trzech oddziałów ratunkowych z powodu objawów COVID-19.

Winfrey ujawniła również podczas wywiadu, że podczas pandemii przebywała w domu przez 322 dni z rzędu i nadal będzie nosić maski jako środek ostrożności.