18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent związku obiecuje wywierać presję na Amazon po historycznym głosowaniu w Nowym Jorku | Amazonka

Nowy szef kierowców przysięga, że ​​jego silny związek zwiększy presję na Amazon i podejmie własne wysiłki, aby zjednoczyć firmę po robotnikach w Nowym Jorku Głosowali za utworzeniem pierwszego amerykańskiego związku dla firmy.

W wywiadzie dla The Guardian Sean O’Brien powiedział, że regulacje są niezbędne Amazonkatwierdząc, że firma e-commerce ma „całkowity brak szacunku” dla swoich pracowników i wywiera presję na obniżenie standardów dla uzwiązkowionych pracowników magazynów i kierowców ciężarówek w całych Stanach Zjednoczonych.

„Masz pracodawcę takiego jak Jeff Bezos, który spaceruje w kosmosie i bije swoich pracowników, aby mógł sfinansować swoją podróż” – powiedział O’Brien, który został zainaugurowany jako prezes Teamsters 22 marca. Potwierdził, że pracownicy Amazona bardzo skorzystaliby na dołączeniu do Teamsters, mówiąc, że kierowcy Amazona i pracownicy magazynu są traktowani i opłacani znacznie gorzej niż ich odpowiednicy związkowi w innych firmach.

„Są okropni i nie mają szacunku dla sposobu, w jaki traktują swoich pracowników” – powiedział O’Brien o Amazon.

W piątek ostateczna liczba głosów pokazała, że ​​pracownicy Amazona na Staten Island Głosuj za zjednoczeniem związku, 2654 do Syndicate, 2131 v. Liczy się kolejny głos za zorganizowaniem robotników w Alabamie. Amazon pokonał kampanię związkową 118 głosami, ale ostateczny wynik czeka na przegląd 416 opozycyjnych kart do głosowania.

O’Brien powiedział, że pochwala każdą organizację, która chce pokonać Amazon: „Pochwalam każdego, kto próbuje znęcać się nad szkolnym boisku, tak jak robi to Amazon”.

Federacja Handlu Detalicznego, Hurtowego i Supermarketów poszukuje związku dla magazynu Amazona w Bessemer w stanie Alabama, podczas gdy nowy, niezależny związek, Związek Pracowników Amazonii, stoi za organizacją w dwóch zakładach Amazona na Staten Island.

READ  Firma zajmująca się odszkodowaniem za zamieszki policjanta nakazała innemu pracownikowi usunięcie zdjęcia kostiumu kąpielowego, z czym skontaktował się HR

O’Brien powiedział, że żaden związek nie jest w lepszej pozycji niż Teamsters do zorganizowania Amazona, ponieważ jego 1,3-milionowy związek ma dziesiątki lat doświadczenia w tworzeniu związków i zdobywaniu dobrych kontraktów dla pracowników magazynów i kierowców ciężarówek. „To jedyny związek, który ma doświadczenie w organizowaniu pracowników w tych branżach”, powiedział O’Brien.

Powiedział, że Kierowcy muszą uregulować Amazon jako zobowiązanie wobec naszych „członków” i „naszych największych pracodawców”, w szczególności United Parcel Service i DHL. Zaniepokojony tym, że niskie pensje Amazona osłabiają pracodawców i kontrakty dla kierowców kierowców, O’Brien powiedział, że nie chce, aby Amazon zagrażał źródłom utrzymania kierowców lub „obniżył standardy określone w układach zbiorowych”.

„Musimy zorganizować Amazon” – powiedział. „Musimy mieć gotowy plan. Musimy go wdrożyć i nie bać się go zmienić, jeśli czasami to nie zadziała. Nawet drużyna mistrzów świata nie wygrywa przez cały czas. Mam nadzieję, że możemy mieć korzystne stosunek wygranych do strat.”

Przed wygraniem pięcioletniej kadencji jako prezes ds. kierowców, O’Brien przez 15 lat kierował dużym zespołem lokalnych kierowców w rejonie Bostonu. Zastąpił Jamesa P. Hoffa, który zrezygnował po 23 latach ze stanowiska prezesa Teamsters.

„My Kierowcy mamy najlepsze dostępne zasoby, nie tylko finansowe”, aby zjednoczyć Amazon, powiedział O’Brien. „Mamy możliwość czerpania korzyści z naszych członków, którzy pracują w branży, którzy znają korzyści płynące z pracy na podstawie układu zbiorowego pracy, a my mamy godność i szacunek w miejscu pracy.

„Mamy dużo pracy do wykonania” – dodał. „Mamy plan skoncentrowania się na dużych metropoliach”, powiedział, ponieważ prawdopodobieństwo wygrania wyborów związkowych byłoby większe. Powiedział, że Teamsters będą prowadzić „niekonwencjonalne kampanie”, które obejmują wsparcie dla polityków i szerokiej społeczności stojącej za związkami. Podkreślił znaczenie regulacji między pracownikami: „Musimy skorzystać z naszych najlepszych regulatorów: członków naszych pracowników, którzy pracują w tych branżach”.

READ  Puste zamówienia e-mail Burger Kinga wprowadzają w błąd tysiące klientów

Przedstawiciele Amazona twierdzą, że poziom płac w ich firmie jest konkurencyjny – 18 dolarów za pełnoetatowego pracownika na Staten Island i około 16 dolarów w Alabamie. Firma zauważa, że ​​jej świadczenia, w tym ubezpieczenie zdrowotne, zaczynają się dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w dniu dołączenia do firmy.

Przedstawiciele Amazona wielokrotnie powtarzali, że są zobowiązani do utrzymania środowiska, w którym jego pracownicy mogą dobrze się rozwijać i czuć się doceniani i szanowani.

Wiadomość o zwycięstwie Staten Island pojawia się, gdy aktywiści związkowi dostrzegają Odnawiane w Stanach Zjednoczonych. Joe Biden pozycjonuje się jako Najbardziej pro-związkowy prezydent w pokoleniach.

„Ten Administracja Bidena „Wykonał niesamowitą robotę dla związków, które wyszły tuż za bramą”, powiedział O’Brien. „Kierownictwo, które nie boi się popierać związków, jest świetne”. Pochwalił w szczególności ustawę z 2021 r. popartą przez Bidena, która pomogła zabezpieczyć emerytury milionów członków związków zawodowych i emerytów, w tym wielu pracowników, których plany emerytalne były poważnie niedofinansowane.

O’Brien powiedział, że związki zawodowe i inne związki muszą wykonywać znacznie lepszą pracę, wyjaśniając, w jaki sposób związki mogą podnieść pracowników i cały naród. Powiedział, że wielu Amerykanów pozytywnie postrzega kierowców kierowców, pomimo filmu Irlandczyka o skandalach w grupie kierowców pół wieku temu. „Podczas najgorszej pandemii, z jaką kiedykolwiek mieliśmy do czynienia, ludzie widzieli, że dostarczamy paczki, przewozimy śmieci, dostarczamy żywność i artykuły spożywcze” – powiedział O’Brien. „Udowodniliśmy, że jesteśmy przydatni w dostarczaniu towarów i usług, aby utrzymać ten kraj w ruchu”.

Długo mówił o tym, jak ważne jest pociąganie polityków do odpowiedzialności, zwłaszcza gdy nie wspierają pracowników i związków. „Nie pamiętam urodzin ludzi. Ale pamiętam ostatnią osobę, która mnie zdradziła. W ten sposób będziemy postępować z tymi politykami, którzy głosują przeciwko nam. Zwrócimy ludzi przeciwko tobie. Będziemy prowadzić kampanię przeciwko tobie”.

READ  Elon Musk mówi, że chce zachować zdrowie, ale nie boi się śmierci