11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent Chin: Hongkong przechodzi od chaosu do władzy

Prezydent Chin: Hongkong przechodzi od chaosu do władzy

Prezydent Chin Xi Jinping i nowy dyrektor naczelny Hongkongu John Lee podczas ceremonii zaprzysiężenia w dniu 1 lipca 2022 r. Prezydent Xi, podczas swojej pierwszej podróży poza kontynent po uderzeniu Covida, przewodniczył ceremonii.

Justin Chen | Bloomberg | Obrazy Getty

Pekin – prezydent Chin Xi Jinping W zeszły piątek nakreślił przyszłość Hongkongu, który jest integralną częścią celów rządu centralnego na kontynencie.

„Hongkong znajduje się teraz na nowym etapie przejścia od chaosu do zarządzania, a następnie od zarządzania do większego dobrobytu” – powiedział Xi podczas ceremonii zaprzysiężenia nowego dyrektora naczelnego Hongkongu, Johna Lee.

„Następne pięć lat będzie miało kluczowe znaczenie dla Hongkongu, aby otworzyć nowe horyzonty i rozpocząć nowy początek”, powiedział Xi, zgodnie z angielskim tłumaczeniem nadanym przez państwowe media.

Xi nadzorował inaugurację Li, zwolennika Pekinu, który był jedynym kandydatem na stanowisko w majowych wyborach. Kadencja Lee trwa pięć lat, a jego inauguracja zbiegła się z 25. rocznicą przekazania miasta Chinom spod brytyjskich rządów kolonialnych.

W swoim przemówieniu prezydent Chin wspomniał o „czterech nadziejach” dla półautonomicznego regionu Hongkongu: lepsze rządy, silniejszy rozwój, poprawa życia zwykłych ludzi i osiągnięcie wszechstronnej harmonii.

Podróż Xi do Hongkongu była pierwszą podróżą poza Chinami kontynentalnymi od początku epidemii.

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

READ  Korea Północna i Erytrea to jedyne dwa kraje, w których nie ma szczepionek