22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezes Carlyle ustępuje

Prezes Carlyle ustępuje

Carlisle

CG -1,09%

Dyrektor Generalny Group Inc. Kewsong Lee odchodzi z firmy private equity, która ma problemy z rozwojem, a jej akcje pozostają w tyle.

Carlisle powiedział późną niedzielę po tym, jak The Wall Street Journal zapytał o sprawę, że pan Lee natychmiast ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i opuści firmę, gdy pięcioletnia umowa o pracę wygaśnie pod koniec tego roku. William Conway, współzałożyciel firmy i były współdyrektor generalny, będzie pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego do czasu znalezienia stałego następcy.

Od czasu pierwszej oferty publicznej w 2012 r. akcje firmy w Waszyngtonie pozostają w tyle za swoimi notowanymi na giełdzie odpowiednikami. Carlisle powoli wychodzi poza niestabilny biznes private equity i wchodzi w inne branże, takie jak kredyty i ubezpieczenia, które generują stabilne i przewidywalne opłaty za zarządzanie pobierane przez akcjonariuszy.

Odejście pana Lee jest rzadkim przykładem, w którym założycielom firmy private equity pokazano starannie wybranego następcę. Firmy takie jak

Czarny kamień firma

A

KKR

Przez lata wraz z Associates pracowała nad planowaniem sukcesji, wysyłając telegram do inwestorów i akcjonariuszy na długo przed oficjalnym ogłoszeniem.

Pan Conway i współzałożyciel David Rubinstein pełnili funkcję współdyrektorów generalnych firmy do 2018 roku, kiedy to przekazali tytuł panu Lee i weteranowi Glennowi Yongkinowi. Daniel Danielle, trzeci współzałożyciel, był prezesem zarządu do początku 2018 roku. 56-letni Lee został jedynym dyrektorem generalnym w 2020 roku, kiedy pan Yongkin, obecnie gubernator Wirginii, zrezygnował, by skupić się na służbie publicznej.

W tym czasie pan Rubinstein powiedział, że pan Lee był „w bardzo dobrej pozycji, by pełnić funkcję naszego dyrektora generalnego”.

Pan Lee rozpoczął prace nad uproszczeniem struktury firmy i usprawnieniem rozrastającego się biznesu private equity, ograniczeniem funduszy oraz integracją działalności infrastrukturalnej i energetycznej w jedną platformę. Skupił się na rozbudowie platformy powierniczej Carlyle i wprowadzeniu firmy do branży zarządzania aktywami ubezpieczeniowymi poprzez nabycie znacznego pakietu udziałów w Fortitude Re.

READ  Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za ogromny spadek przychodów z reklam

Pan Lee z powodzeniem wprowadził długoterminową strategię Carlyle Fund, a w 2015 roku założyciele przekazali mu władzę nad kierowaniem działalnością kredytową. W następnym roku pan Lee zaaranżował wyjście z kłopotliwego biznesu funduszy hedgingowych Carlisle i zatrudnił Marka Jenkinsa z Canadian Pension Plan Investment Board do zbudowania i prowadzenia samodzielnej platformy inwestycji kredytowych.

Zarządzane aktywa segmentu kredytowego Carlisle prawie podwoiły się rok do roku do 143 miliardów dolarów w drugim kwartale, po raz pierwszy przewyższając segment private equity firmy. Dochody z opłat wzrosły o 65% do 236 mln USD.

Pomimo tych wysiłków, akcje Carlyle’a osiągnęły gorsze wyniki niż ich rówieśnicy, odkąd pan Lee zajął pierwsze miejsce. Akcje Carlyle, w tym dywidendy, prawie podwoiły się w tym okresie, pokonując indeks S&P 500, ale nie dorównały wynikom KKR i Blackstone, których akcje prawie potroiły się i wzrosły czterokrotnie.

Względny nowicjusz w Carlisle, który dołączył w 2013 r. z firmy private equity Warburg Pincus LLC, awans pana Lee i strategiczny zwrot akcji wywołały trochę piór w ukrywającej się firmie. Garstka najlepszych specjalistów od inwestycji – niektórzy z dwudziestoletnim lub dłuższym stażem – wyszła pośród zmian.

Zanim pan Lee dotarł do Carlisle, panowie Rubinstein, Conway i Daniello podjęli większość ważnych decyzji. Mężczyźni pozostają w Radzie Dyrektorów, a panowie Conway i Rubinstein pełnią funkcję niewykonawczych współprzewodniczących, a pan D’Aniello jako niewykonawczych współprzewodniczących.

Napisz do Miriam Gottfried w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8