20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier RP o tajne posiedzenie parlamentarne w sprawie cyberataków

Premier RP o tajne posiedzenie parlamentarne w sprawie cyberataków

WARSZAWA: Polski premier wezwał do zorganizowania zamkniętej sesji parlamentarnej w celu omówienia kilku cyberataków na polskich urzędników rządowych, w tym jednego na jego własny personel, powiedział we wtorek rzecznik rządu.
rzecznik prasowy, Piotr Mல்லllerPowiedział kanałowi informacyjnemu Bolszoj, że rząd musi przedstawić raport na temat ostatnich cyberataków Polska. Powiedział, że ma nadzieję, że tajna sesja odbędzie się w tym tygodniu.
E-maile i konta w mediach społecznościowych Michaela Dvoசிக்கசிக்கka, ostatnio lidera premiera Mathewsa MorawiskiWłamano się do biura i jego żony.
Mல்லller określił to jako powód do niepokoju, ale powiedział, że ataki na urzędników dotyczyły bardziej ludzi niż Dvoசka.
„Skala ataków jest bardzo poważna” – powiedział rzecznik. Muravaki siedzi z zamkniętymi drzwiami i „chce przedstawić skalę tych ogromnych ataków na Polskę” – powiedział.
Rosja Jest powszechnie podejrzewany, że jest odpowiedzialny za kilka ataków. Polscy urzędnicy bezpieczeństwa często zwracają uwagę na dezinformację i hakowanie, które mają na celu osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej lub zerwanie jej więzi z zachodnimi partnerami. Jest to powszechnie postrzegane jako strategiczny cel Kremla.

READ  Zapowiedź posiedzenia Narodowego Banku Polskiego | pstryknąć