25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier League zgadza się na zakup Chelsea przez konsorcjum Boehly za 4,25 miliarda funtów | Chelsea

ten Premier League Ogłoszono, że jego zarząd zatwierdził przejęcie Chelsea przez konsorcjum Todda Boehle za 4,25 miliarda funtów po tym, jak wszyscy potencjalni członkowie zarządu zdali test swoich właścicieli i dyrektorów.

Dokończ zakup klubu od Roman Abramowicz Nie został jeszcze zatwierdzony przez rząd Wielkiej Brytanii, który musi wydać licencję na sprzedaż. Chce być przekonana, że ​​żaden z wpływów nie trafi do Abramowicza, który został sankcjonowany po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, i ma gwarancje spłaty pożyczki udzielonej klubowi w wysokości 1,6 mld funtów.

Rośnie przekonanie, że Abramowicz zgodzi się na prawnie wiążące gwarancje, które pozwolą na umieszczenie środków na zamrożonym koncie pod kontrolą rządu. Specjalna licencja na prowadzenie działalności Chelsea wygasa 31 maja i wydaje się, że sprzedaż jest prawdopodobna Oficjalnie w tym tygodniu.

Premier League powiedziała w oświadczeniu: „Rada dyrektorów Premier League zatwierdziła dziś proponowane przejęcie Chelsea Klub piłkarski konsorcjum Todd Boyle / Clearlake. Zakup pozostaje uzależniony od wydania przez rząd wymaganej licencji na sprzedaż oraz zadowalającego zakończenia końcowych etapów transakcji.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

Wyświetlacze

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

„Zarząd zastosował test właścicieli i menedżerów Premier League wobec wszystkich potencjalnych menedżerów i dołożył należytej staranności.

„Członkami konsorcjum kupującego klub są spółki zależne Clearlake Capital Group, LP, Todd Boehly, Hansjörg Wyss i Mark Walter. Chelsea FC będzie teraz współpracować z odpowiednimi rządami, aby zapewnić licencje niezbędne do sfinalizowania przejęcia”.

Później we wtorek źródło rządowe powiedział PA Media, że ​​„teraz wierzą, że wszyscy będą gotowi wydać niezbędne licencje. Ostatnia przeszkoda sprowadza się do kilku końcowych szczegółów technicznych omawianych z klubem”. Podobno rząd miał nadzieję potwierdzić przejęcie we wtorek wieczorem, ale oczekuje, że zostanie ono zakończone w nadchodzących dniach.

Boehly i Walter są współwłaścicielami drużyny baseballowej LA Dodgers, a Wyss jest szwajcarskim biznesmenem. Amerykańska firma inwestycyjna Clearlake Capital nabędzie pakiet większościowy w Chelsea, chociaż Boehly będzie właścicielem pakietu kontrolnego.

Rząd zaproponował dwuetapowy proces, w ramach którego pieniądze ze sprzedaży zostaną przelane na rachunek powierniczy, na którym będą przechowywane do czasu upewnienia się, że pieniądze trafią do organizacji charytatywnej na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Oczekuje się, że organizacja charytatywna zostanie założona po zakończeniu sprzedaży i zapewnieniu, że fundacja będzie niezależna od Abramowicza. Mike Penrose, były dyrektor wykonawczy UNICEF UK, został poproszony o kierowanie organizacją charytatywną.

READ  Browns WR Amari Cooper zatwierdza protokół i ma zagrać przeciwko Jags