3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prawodawcy amerykańscy pojadą do Polski, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Niemiec w poszukiwaniu wsparcia dla Ukrainy: raport

Ukraina nadal z tym walczy okupacja rosyjska, Oczekuje się, że grupa amerykańskich demokratów pojedzie do Polski, Indii, Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby zebrać poparcie dla rozdartego wojną kraju. Zespół, w skład którego wchodzi czterech senatorów i radny, wyrusza w dziewięciodniową wycieczkę. Sen. Mark Kelly ujawnił o rzekomej podróży, ale odmówił podania dalszych szczegółów na temat trasy, powołując się na względy bezpieczeństwa. Góra Zgłoszono. Oprócz Kelly w skład grupy wchodzą Kirsten Gillibrand, Corey Booker, Ed Markey i przedstawiciel Monter Jones – jedyni członkowie Izby.

„Ci silni przedstawiciele Kongresu będą mieli okazję spotkać się z amerykańskimi przywódcami wojskowymi i wojskami w Polsce, aby dowiedzieć się, jak Stany Zjednoczone mogą nadal wspierać Ukrainę i naszych sojuszników z NATO przeciwko niesprowokowanej i niepotrzebnej wojnie Rosji” – napisali w oświadczeniu ustawodawcy. , Według amerykańskiej agencji prasowej. W czasie narastających globalnych napięć grupa spotka się z kilkoma znaczącymi zagranicznymi przywódcami w Polsce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Nepalu i Niemczech, aby pogłębić więzi, czytamy w raporcie. Według raportu, z wyjątkiem Polski, kluczowe kraje na trasie odmówiły współpracy z prowadzonymi przez USA wysiłkami zmierzającymi do odizolowania Rosji od okupacji Ukrainy.

Prezydent USA Biden obiecał przyjąć 100 tys. ukraińskich uchodźców

Według Góra, Polska odegrała kluczową rolę w międzynarodowej reakcji, współpracując z organizacjami pozarządowymi, aby zapewnić mieszkania i żywność milionom uchodźców, którzy uciekli z Ukrainy od początku wojny. W zeszłym miesiącu podczas wizyty w Polsce prezydent USA Joe Biden powiedział, że „prezydent Rosji Władimir Putin nie będzie długo u władzy”. Obiecał też przyjąć 100 tys. ukraińskich uchodźców i pochwalił porozumienie osiągnięte z przywódcami UE w sprawie wyłączenia regionu spod władzy Rosji.

Bodus Biden mówi, że jest gotowy do wyjazdu na Ukrainę

Tymczasem w zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden ogłosił, że jest gotowy do odwiedzenia Ukrainy w przyszłości. Zapytano prezydenta USA, czy wyśle ​​oficerów na Ukrainę. „Teraz podejmujemy tę decyzję” – powiedział Biden dziennikarzom. Zapytany, czy chciałby odwiedzić rozdarty wojną kraj, prezydent USA również odpowiedział obietnicą. Dzieje się tak po tym, jak sekretarz prasowy Białego Domu Jen Zhaki powiedział, że prezydent nie odwiedzi Ukrainy.

READ  Troy otwiera 27. Vento Park w Polsce

Zdjęcie: A.P.