3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prawnicy ofiar Astroworld twierdzą, że ponad 4900 osób zostało rannych — The Hollywood Reporter

Prawnicy ofiar Astroworld twierdzą, że ponad 4900 osób zostało rannych — The Hollywood Reporter

W śmiertelnym ataku rannych zostało w pewnym stopniu ponad 4900 osób Festiwal Muzyczny AstroworldWedług najnowszych danych prawników reprezentujących ofiary. Jest to znacznie wyższa suma niż wcześniej twierdzono.

Kiedy postępowanie sądowe w sprawie katastrofy zostało połączone w jeden duży garnitur Pod koniec stycznia zainteresowani prawnicy zarejestrowali 387 odrębnych list sprawy, z około 2800 domniemanymi ofiarami. Oczekiwano jednak, że sprawy będą „zaznaczyć”, a jedna notatka mówi, że nowe roszczenia „są składane prawie codziennie”.

Wydaje się, że po kilku miesiącach liczba osób stawiających zarzuty w sprawie wzrosła.

Nowe akta z poniedziałku zawierały 4932 domniemanych ofiar. Oprócz 10 osób, które zmarły, nowe zgłoszenie mówi, że 732 domniemane przypadki zostały złożone przez osoby, które potrzebowały „intensywnego leczenia” i 1649 osób, które potrzebowały mniej kompleksowej opieki. Kolejnych 2540 jest wymienionych jako „inne”, co oznacza, że ​​zakres ich obrażeń jest nadal badany.

Pozew wyszedł od Jasona Aitkena, Richarda Methoffa i Seana Robertsa, trzech adwokatów powołanych na tzw. Pozwani w sprawie, w tym promotor Live Nation i gwiazdor Travis Scottprawdopodobnie sprzeciwi się sumom w dalszej części sprawy.

Definicje „kompleksowego leczenia” i inne terminy zawarte w poniedziałkowym zestawieniu nie zostały uwzględnione w zgłoszeniu. Na przykład nie jest jasne, czy kategoria „inne” obejmuje osoby, które doświadczyły szkód psychicznych i emocjonalnych, takich jak stres pourazowy.

Live Nation i Scott ponoszą potencjalną odpowiedzialność w miliardach za zmiażdżenie tłumu podczas występu rapera 5 listopada na Houston Festival. Sprawy oskarżają organizatorów Astroworld o zaniedbania prawne w planowaniu i zarządzaniu wydarzeniem, co doprowadziło do jednej z najbardziej śmiertelnych katastrof w historii.

Liczba zgłoszonych roszczeń jest ważna, ponieważ może określić całkowitą kwotę ugody lub odszkodowania ostatecznie wypłaconego poszkodowanym. W poniedziałkowym zgłoszeniu Aitken, Mithoff i Roberts powiedzieli, że będą „nadal oceniać i aktualizować” opłaty w miarę postępu sprawy.

READ  Książę Harry mówi, że chce się upewnić, że królowa jest chroniona

Przeczytaj depozyt tutaj:

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy Billboard.pl.