29 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

"Pracuję tylko 3,5 dnia w tygodniu"

„Pracuję tylko 3,5 dnia w tygodniu”

W 2017 roku po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę jako inżynier w firmie naftowej. Miałem 23 lata i zarabiałem 98 500 dolarów rocznie.

Na początku myślałem, że mam wymarzoną pracę. Ale po tym, jak zobaczyłem starszych liderów, którzy przepracowali 60 godzin rutynowych podróży, zdałem sobie sprawę, że to nie taki styl życia, jakiego chciałem. Mój ojciec zmarł, gdy miałam trzy lata, więc spędzanie czasu z rodziną zawsze było dla mnie bardzo cenne.

Josh pracuje mniej niż cztery dni w tygodniu i większość wolnego czasu spędza z rodziną.

Zdjęcie: Danny Mizziko dla CNBC Make It

W 2018 roku zacząłem eksperymentować z biznesem pobocznym. Postawiłem sobie za cel zarabianie 3450 dolarów miesięcznie (po opodatkowaniu) z moich zmagań o utrzymanie mojego stylu życia. Kiedy to osiągnąłem, postanowiłem rzucić pracę na pełen etat.

Dzisiaj osiągnąłem swój cel zostania moim menedżerem i nie tylko. Zrezygnowałem z pracy inżynierskiej w lutym 2021, aby pracować po obu stronach pracy w pełnym wymiarze godzin.

W zeszłym roku zarobiłem nieco ponad 189 000 $ z moich siedmiu źródeł dochodu:

  1. YouTube (Google Adsense): 82 349 $
  2. Sprzedawane przez Amazon: 13 886 dolarów
  3. Patreon (szkolenie): 33 114 zł
  4. Fiverr (wyszukiwanie produktów): 29,014
  5. Marketing afiliacyjny: 29 496 $
  6. nieruchomość do wynajęcia: 1272 USD
  7. Zyski podlegające opodatkowaniu: 639 zł

Teraz pracuję tylko 22 godziny w tygodniu. Startuj w czwartki i piątki po południu i w weekendy. Czy to gra w golfa z dziadkiem, gotowanie rodzinnego obiadu, czy zakładanie nowych firm w mojej społeczności, mam mnóstwo czasu na inwestowanie w ludzi i rzeczy, na których mi najbardziej zależy.

Oto moja najlepsza rada, jak zmienić swój poboczny trud w pracę na pełen etat, a wszystko to, gdy pracujesz mniej godzin:

1. Nie bój się prób i błędów.

Po początkowych trudnościach starałem się wynająć nieruchomości, a potem zacząłem umieszczać reklamy na tylnym siedzeniu Ubersa i wypożyczać mój trójkołowy motocykl Polaris Slingshot na Turo, internetowej platformie do wspólnego wypożyczania samochodów.

Ale żadna z tych prac nie zakończyła się sukcesem. Dopiero gdy zacząłem sprzedawać produkty na Amazon, korzystając z Fulfillment By Amazon (FBA), zacząłem osiągać prawdziwy pasywny dochód.

Wszystko, co musiałem zrobić, to znaleźć produkt generyczny, na który było zapotrzebowanie i wysłać go do Amazon. Moim pierwszym produktem były słuchawki za 1000 dolarów, potem przeszedłem do etui na iPhone’a i sprzętu sportowego.

W 2019 roku zarobiłem ponad 25 000 $ w moim sklepie Amazon. Chciałem podzielić się z innymi tym, czego nauczyłem się ze swoich doświadczeń i błędów, dlatego rozpocząłem nowy projekt, który później stał się moim największym dochodem: założenie własnego kanału na YouTube.

2. Zbuduj społeczność wokół swojej wiedzy.

uruchomiłem swój kanał na YouTube, dług w dolarach, w lutym 2020 r. Zobowiązałem się na początku publikować co najmniej dwa filmy tygodniowo. W ciągu następnych ośmiu miesięcy zdobyła 14 000 subskrybentów i 871 000 wyświetleń kanału.

Najbardziej dochodowym źródłem dochodów Josha w 2021 r. było jego konto YouTube, generujące prawie 83 000 USD z reklam.

Danny Mizziko dla CNBC Make It

Podczas powiększania grona odbiorców zdałem sobie sprawę, że chcę bardziej nawiązać kontakt z moimi subskrybentami i zbudować prawdziwą społeczność. Tak więc w październiku 2020 r. zacząłem instruować studentów indywidualnie za 50 USD miesięcznie, jak zarabiać na sprzedaży produktów na Amazon.

Obecnie używam Patreonplatforma zapewniająca twórcom treści narzędzia biznesowe do prowadzenia usługi subskrypcji i prowadzenia moich sesji szkoleniowych.

W lutym 2021 r. uruchomiłem usługę wyszukiwania produktów na Fiverr, gdzie klienci płacą mi za znajdowanie produktów o wysokim popycie i niskiej konkurencji – popularnych zabawek, artykułów dla zwierząt lub akcesoriów podróżnych – które można sprzedawać na Amazon.

Te firmy społecznościowe pomogły mi osiągnąć mój długo oczekiwany cel dochodowy 3450 USD miesięcznie.

3. Priorytetowe traktowanie długu.

Mogłem rzucić pracę na pełen etat, kiedy zarabiałem mniej niż 4000 dolarów miesięcznie, ponieważ spłaciłem wszystkie swoje długi, z wyjątkiem domu i samochodu.

Istnieje wiele metod spłacania zadłużenia, ale osobiście lubię metodę „Śnieżka zadłużenia”, ponieważ pomaga ci zobaczyć swoje postępy.

Oto jak to działa:

  1. Wymień wszystkie swoje długi od najmniejszego do największego.
  2. Dokonaj największej płatności za najmniejszy dług, jaki masz, a najniższą za resztę.
  3. Powtarzaj, aż spłacisz mniejszy dług, a następnie kontynuuj następny mniejszy dług.

4. Przygotuj z wyprzedzeniem aspekt prawny swojego biznesu.

5. Znajdź harmonogram, który Ci odpowiada i trzymaj się go.

Kiedy pracowałem na pełen etat, brakowało mi motywacji do pracy po mojej stronie.

Ale kiedy przyłożyłem pióro do papieru i trzymałem się harmonogramu, praca nad moją pracą stała się częścią mojej cotygodniowej rutyny. W każdy dzień powszedni wieczorem po pracy i w każdy sobotni poranek wolę skupiać się na pracy na boku.

Nadal trzymam się tygodniowego harmonogramu. Pracuję od poniedziałku do środy i pół w piątek. Każdego dnia będę pracował od czterech do sześciu godzin, przy czym każda godzina jest zablokowana na określone zadanie.

Jedną z zalet ustalania swojego harmonogramu jest granie w golfa z dziadkiem w czwartkowe poranki.

Zdjęcie: Danny Mizziko dla CNBC Make It

Jeśli nie przeznaczysz określonych godzin na pracę nad pobocznym zgiełkiem, twoja praca może zgubić się w codziennych priorytetach.

6. Skonfiguruj systemy, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas w przyszłości.

Inwestuję w modele biznesowe, które wymagają najmniej czasu. To jedyny sposób, w jaki mogę pracować 22 godziny tygodniowo i nadal mieć możliwość zdobywania wielu źródeł dochodu. Pamiętaj jednak, że automatyzacja i tworzenie najbardziej wydajnych systemów może początkowo zająć trochę czasu.

Co miesiąc myślę o tym, gdzie spędziłem większość godzin pracy i znajduję sposoby na usprawnienie tych procesów. Na przykład spędzałem od czterech do ośmiu godzin tygodniowo na edycji filmów.

Postanowiłem zlecić edycję wideo na zewnątrz, ale wymagało to również trochę czasu z góry, aby sprawdzić, co pasuje do mojego budżetu, i znaleźć świetnego montażystę, który wykona tę pracę. Ale teraz, kiedy mam na to czas, spędzam te godziny na rozwijaniu firmy w inny sposób lub mniej pracuję.

7. Określ, co Cię wyróżnia.

READ  Jednostka Meta Reality Labs odnotowała stratę w wysokości 3,99 miliarda dolarów w pierwszym kwartale