7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Posiadanie Muska pierwszego dnia Twittera prowadzi do spustoszenia i potencjalnego oszustwa

Posiadanie Muska pierwszego dnia Twittera prowadzi do spustoszenia i potencjalnego oszustwa

Siedziba Twittera znajduje się w San Francisco.

Adam Jeffrey | CNBC

[Editor’s note: After CNBC published details of an interview with people who claimed to be fired employees of Twitter, several reports emerged suggesting it was a hoax. CNBC could not confirm the identities of the individuals.]

Pierwszego dnia kontroli Elona Muska nad Świergot, osoba, która opuściła centralę firmy w San Francisco i przedstawiła się tam jako inżynier danych, powiedziała, że ​​właśnie została zwolniona. CNBC nie było w stanie natychmiast zweryfikować tożsamości tej osoby i innej osoby, która złożyła podobne roszczenie.

Jeden z pracowników Twittera, czekając na informacje o zwolnieniach lub projektach, powiedział CNBC, że przez większość czasu byli w ciemności. Ta osoba wskazała, że ​​Musk spotyka się ze stosunkowo niskimi rangą dyrektorami inżynieryjnymi – dla niektórych mile widziany gest. Doniesienia prasowe przed zawarciem transakcji mówiły, że Musk zaplanował cięcia do 75% liczby pracowników.

Twitter nie odpowiadał na wielokrotne prośby o komentarz w sprawie zwolnień.

Musk w końcu przejął firmę w czwartek, kończąc miesięczną sagę prawną. Miliarder Tesla i dyrektor generalny SpaceX początkowo zgodzili się kupić firmę za 44 miliardy dolarów, ale wkrótce potem próbowali wycofać się z umowy, ponieważ twierdził, że Twitter nie był wystarczająco szczery w sprawie kont spamowych na platformie. Twitter zaprzeczył temu i udał się do sądu, aby przekonać Muska do sfinalizowania umowy.

Przed pierwotną datą procesu na początku tego miesiąca Musk ponownie zgodził się na zamknięcie transakcji. Sędzia dał Muskowi czas do piątku do godziny 17:00, aby sfinalizować transakcję lub ustalić nowy termin rozprawy.

W czwartek kilku dyrektorów wyższego szczebla opuściło firmę, w tym dyrektor generalny Parag Agrawal i dyrektor finansowy Ned Segal oraz David Faber z CNBC. wspomniany. Vijaya Jade, szefowa Twittera ds. polityki prawnej, zaufania i bezpieczeństwa, również została zwolniona.

READ  Twitter mówi w sądzie, że Elon Musk jest objęty dochodzeniem federalnym

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

Laura Kołodny z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.