7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ponad 30 miliardów dolarów wpompowanych w kapitalizację rynkową Ethereum w 7 dni, gdy Ethereum wyprzedziło Bitcoina

Kryptowaluta jest na drugim miejscu Ethereum Wydaje się, że znalazł krótkoterminowe podstawy, ponieważ aktywa odnotowały wzrost napływu kapitału.

Między 20 a 27 marca kapitalizacja rynkowa Ethereum wzrosła o około 31 miliardów dolarów, z 346,7 miliardów do 377,1 miliardów dolarów w obliczu oczekiwań dotyczących dowód stawki (PoS) aktualizacja.

Wartość rynkowa Ethereum w dolarach amerykańskich; Ostatnie 7 dni. Źródło: CoinMarketCap.com

Chociaż rynek będzie obserwował, czy ostatnie wzrosty zostaną rozszerzone, Ethereum utrzymuje przepływ kapitału od dwóch tygodni. Trend wzrostowy obudził się od 15 marca po udanym uruchomieniu Ethereum „scal” W sieci testowej pieców, gdzie eksperci przypisali aktualizację rajdowi.

PoS umożliwi inwestorom udział w Ether, możliwości, która prawdopodobnie przyciągnie do platformy więcej graczy. Ponadto protokół PoS znacznie zmniejszy zużycie energii przez Ethereum i będzie miał większą atrakcyjność wśród inwestorów instytucjonalnych zainteresowanych środowiskiem, społeczeństwem i zarządzaniem (ESG).

Należy zauważyć, że oryginał przeważał Bitcoin W tym samym okresie odnotowano wahania wartości rynkowej.

Kierowcy zainteresowani Ethereum

Według szefa ds. pokrycia instytucjonalnego w FalconX, Aya KantorovićEkscytacja związana z ulepszeniem wzbudza zainteresowanie Ethereum.

Oprócz promocji Kantrorovich powiązał również rozwój z innymi działaniami rynkowymi, takimi jak: wzrost o bitcoinie.

Stwierdziła, że ​​napływ kapitału może również pochodzić od funduszy hedgingowych i inwestorów indywidualnych, którzy biorą udział w swoich zyskach z Bitcoina i przekazują je do Ethereum.

Co więcej, Kantorovich zauważył, że podczas gdy Bitcoin działa w ramach Ethereum, kryptowaluta numer jeden odnotowuje spadek zmienności.

Stwierdziła, że ​​gracze instytucjonalni wpływają teraz na cenę bitcoina, stąd niedawny handel w korelacji z akcjami.

„Widzimy więc niższą zmienność, która naprawdę wymaga masowej adopcji, zarówno w przypadku tego, co widzimy na całym świecie. Zaczynam dostrzegać, że handel bitcoinami jest bardzo podobny do niektórych aktywów w tradycyjnych finansach. Ogólnie rzecz biorąc, jest większa płynność w Rynki i instytucje napędzają cenę bitcoina”.

Chociaż Ethereum ma obecnie niższy udział w rynku, niektórzy analitycy uważają, że dalszy rozwój blockchainu postawi go przed Bitcoinem. Ogólnie rzecz biorąc, dominacja rynkowa Bitcoina jest kluczowym aspektem do obserwacji, a wskaźnik wynosi nieco powyżej 40%.

READ  Porzucone koszyki kosztują podatników tysiące dolarów

Powiązane wideo: Ether przewyższa Bitcoina przez drugi tydzień