30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie firmy odnotowują wzrost cyberataków

Zdjęcie: JARIRIYAWAT / Shutterstock.com

Serwis informacyjny New Syria cytował Warsaw Business Journal, mówiąc, że masowe przejście do pracy na odległość stało się czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo cybernetyczne polskich firm.

W ubiegłym roku jedna piąta z nich zgłosiła wzrost liczby ataków hakerskich.

Ich celem jest słabe ogniwo całego systemu cyberbezpieczeństwa, głównie pracowników i ich skrzynek pocztowych. W przypadku ataku phishingowego mogą zostać wykorzystane przez hakerów jako punkt wejścia do firmy.

Jednak to sami pracownicy często wykazują nieuwagę, m.in. Wysyłając listy biznesowe na ich osobiste, słabo chronione skrzynki e-mail. Tak więc, jak twierdzą polscy eksperci ING Tech, New Syria pisze, że pierwszą linią firm przeciwko cyberatakom jest podnoszenie świadomości pracowników ochrony. W drugim etapie wymagana jest ochrona techniczna.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często wysyłasz swoje wpisy.

READ  Czy w Polsce są jeszcze certyfikowane budynki?