27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski prezydent powiedział, że trudno zaprzeczyć ludobójstwu po ujawnieniu zdjęć cywilów zabitych na Ukrainie.

Polski prezydent powiedział, że trudno zaprzeczyć ludobójstwu po ujawnieniu zdjęć cywilów zabitych na Ukrainie.

„Oczywiście trudno temu zaprzeczyć. , Polska.

Duda powiedział, że rosyjska kampania przeciwko celowi Moskwy, jakim jest „wynarodowienie” Ukrainy, pokazała, że ​​kraj ten szuka fałszywego pretekstu do „przeprowadzenia masakry”.

„Fakt, że cywile giną na Ukrainie, pokazuje, jaki jest cel” [the] Inwazja rosyjska – powiedział przez tłumacza. Celem inwazji było zniszczenie narodu ukraińskiego.

Duda, który został po raz pierwszy wybrany na prezydenta Polski w 2015 roku i służył za pośrednictwem trzech administracji USA, odegrał kluczową rolę we wspieraniu Ukrainy w walce z Rosją, zwalczaniu napływu ukraińskich uchodźców i forsowaniu dalszych sankcji. Dostarcza broń nad Rosją i Ukrainę.

Miliony Ukraińców uciekły przez granice kraju do Polski. Jako członek sojuszu NATO Polska jest jednym z krajów, w których oddziały USA i NATO zostały rozmieszczone w celu wzmocnienia wschodniej części NATO jako przeszkody dla Rosji.

Było też kilka wyzwań. Ukraina poszukiwała polskich myśliwców MiG-29 do pomocy w wojnie z Rosją, ale próba sprowadzenia samolotów na Ukrainę została udaremniona po tym, jak Polska publicznie zaproponowała dostarczenie ich do Stanów Zjednoczonych przez niemiecką bazę lotniczą, aby zostały wysłane na Ukrainę. Stany Zjednoczone powiedziały, że taki plan nie istnieje.

W wywiadzie Duda kwestionował przydatność zabiegów dyplomatycznych z Rosją na tym etapie konfliktu. Kiedy Moravic powiedział, że „nikt nie negocjował z Hitlerem”, powiedział, że nie zdziwiła go krytyka podniesiona w tym tygodniu przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

„Nie ma sensu rozmawiać z Rosją” – powiedział Duda. „Trzeba postawić Władimirowi Putinowi bardzo trudne warunki. Trzeba powiedzieć: „Jeśli nie spełniasz tych warunków, nie mamy o czym mówić”. Udzielimy zdecydowanego poparcia Ukrainie, zamierzamy zwiększyć sankcje, bo jeśli prowadzicie rozmowę, która niczego nie przynosi, to jest to tylko gra w kupowanie czasu przez Rosję.

READ  Polska zaostrza przepisy dotyczące importu odpadów

W ramach tych warunków Duda wezwał do dodatkowych sankcji wobec Rosji i jej sektora energetycznego, obniżając zaufanie Europy do rosyjskiej energetyki pomimo nałożenia sankcji na inne sektory.

„Reżim sankcji wymaga wzmocnienia. Nie mam co do tego wątpliwości” – powiedział Duda. „Oczywiście jest to bardzo złożone zadanie. … Problem polega jednak na tym, że dla niektórych krajów jest to dla nich podstawa”.

Duda zauważył, że Polska sprzeciwia się budowie gazociągów między Rosją a Niemcami, twierdząc, że są to „projekty polityczne” mające na celu ignorowanie Polski i krajów bałtyckich. Wezwał do usunięcia nowego gazociągu Nord Stream II.

„Rosja szantażuje nie tylko Niemcy, ale teraz tak naprawdę zastrasza całą Europę” – powiedział Duda. „Mówimy nie rosyjskiemu zakazowi gazu, nie ma natychmiastowego zakazu rosyjskiej ropy”.