14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski LBP twierdzi, że policja bada badania Reutersa dotyczące Hindenburga

Polski LBP twierdzi, że policja bada badania Reutersa dotyczące Hindenburga

WARSZAWA (Reuters) – Polska policja wszczęła śledztwo w sprawie możliwej manipulacji instrumentami finansowymi przez Hindenburg Research, poinformowała w czwartek grupa modowa LBP.

15 marca notowane w Warszawie akcje LBP spadły o 36% po tym, jak Hindenburg Research w raporcie zakwestionowała sprzedaż swoich rosyjskich aktywów w 2022 roku. LPP zdementowało informacje opublikowane przez Hindenburg Research.

Firma Hindenburg Research nie odpowiedziała natychmiast na e-mail z prośbą o komentarz, a agencja Reuters nie mogła potwierdzić zapytania skierowanego do biura prokuratora okręgowego, ponieważ było ono poza godzinami pracy.

„Spółka otrzymała decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie podejrzenia przestępstwa posługiwania się w dniu 15 marca 2024 r. instrumentami finansowymi w postaci akcji spółki przez osoby powiązane z Hindenburgiem” – podała LPP w czwartkowym komunikacie.

Dochodzenie dotyczy „rozpowszechniania informacji za pośrednictwem Internetu, które dają lub mogą dawać fałszywe lub wprowadzające w błąd sygnały co do rzeczywistego popytu, podaży lub ceny instrumentu finansowego”.

Dodała, że ​​śledztwo zostało wszczęte przez Komendę Stołeczną Policji w celu zwalczania przestępstw gospodarczych, a nadzór nad nim sprawuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

READ  Polska vs. Węgry - Raport z meczu piłki nożnej - 15 listopada 2021