29 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski bojkot Mateusza Klicha oferuje szefowi Leeds United Jesse March

Potwierdzono, że pomocnik Leeds United Mateusz Klich nie dołączy do polskiej kadry w nadchodzących meczach międzynarodowych jeszcze w tym miesiącu. Drużyna Paulo Sosy spotka się ze Szkocją w towarzyskim spotkaniu 24 marca, a następnie ze zwycięzcą Szwecji i Czech we wtorek 29 marca.

Polska miała zmierzyć się z Rosją w kolejnym półfinale play-off mistrzostw świata, ale mecz został przełożony z powodu agresji na Ukrainę. Ludzie Sousy pożegnali się z finałem po tym, jak FIFA ostatecznie zakazała Rosjanom jakiegokolwiek udziału.

Jednakże, frazes Nie pojawi się w finale po otrzymaniu żółtej kartki w meczach z Andorą i Węgrami, aw następnym meczu ma zostać zawieszony na jeden mecz. Może to osłabić szanse Polski na awans do mundialu po imponujących występach w ostatnich meczach międzynarodowych.

Czytaj więcej: Jamie Carr podkreśla „duże” znaczenie zwycięstwa Leeds United nad Norwich City

Chociaż Clichy mógł grać przeciwko Szkocji w meczu towarzyskim w Hampton Park, Sousa zdecydował się usunąć 31-latka z drużyny po tym, jak nie zagra w finale. Szkoci mieli zmierzyć się z Ukrainą w półfinałach play-offów, ale to się nie powtórzyło i zamiast tego mogło zostać zrestrukturyzowane w czerwcu.

Ta decyzja została podjęta po tym, jak Sousa zdecydował się wybrać inne opcje z różnymi graczami podczas meczu towarzyskiego, a nie zawieszonego frazesu. Ale może to być zachęta Leeds Jesse Marsh kontynuował treningi ze swoim zespołem przed starciem w Premier League.

Jak dotąd tylko dwóch graczy pierwszego zespołu, Daniel James i Rabinha, zostało powołanych do pracy międzynarodowej, a Marsh ma pracować z większością swojego składu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Może to dać mu możliwość pracy nad formą defensywną Leeds, ponieważ większość z nich będzie miał do swojej dyspozycji.

Od czasu powołania Marsha, Clichy grał w defensywnym pomocniku obok Robina Kocha czy Adama Forshaha i był kluczową częścią zespołu podczas wszystkich trzech meczów, w których dominowali Amerykanie. Może okazać się kluczowym elementem w dążeniu białych do pozostania w Premier League teraz i do końca sezonu.

READ  Wraz z rosyjską inwazją skupiamy się na roli Polski w polityce europejskiej

Dwa tygodnie przed przerwą Leeds zmierzy się w piątek z Wolverhampton Wanderers, gdzie Marsh wykorzystuje ten czas na ulepszanie swoich zawodników i zdobywanie taktycznego planu gry dla graczy z najnowszego ekscytującego harmonogramu Białych. Podkreślił potrzebę ulepszenia liczebności obronnych Leeds i że w ciągu najbliższych dwóch tygodni Marsh będzie aktywny, a Clichy będzie integralną częścią jego nowego systemu wyglądu.

Chętnie poznamy Twoje myśli Zaloguj sie I zostaw swój komentarz poniżej