25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski Bisman, który pomagał Indianom w ucieczce z Ukrainy, jednym z tegorocznych laureatów Pravasi Bharatiya: The Tribune India

Polski Bisman, który pomagał Indianom w ucieczce z Ukrainy, jednym z tegorocznych laureatów Pravasi Bharatiya: The Tribune India

ANI

Indor, 8 stycznia

Pravasi Bharatiya Samman Awards-2023 odbędzie się we wtorek w Madhya Pradesh, aby uhonorować osoby pochodzenia indyjskiego, które osiągnęły wybitne osiągnięcia w Indiach i za granicą.

Urodzony w Polsce biznesmen Amit Kailash Chandra Lath, który w zeszłym roku pomagał indyjskim studentom na Ukrainie podczas „Operacji Ganga”, został wybrany w kategorii Business/Social Welfare.

Amit Lath, Dyrektor Oddziału Europy Środkowo-Wschodniej, Izba Handlowa Europa-Indie, odegrał wiodącą i wybitną rolę w rządowej misji Operacji Ganga, mającej na celu ratowanie osieroconych Indian na Ukrainie i pomoc w bezpiecznym powrocie do domu przez Polskę.

Po tym, jak 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił „specjalną operację wojskową” na Ukrainie, Amit Lath stał się latarnią morską dla tysięcy indyjskich studentów próbujących uciec przed konfliktem.

W rozmowie z ANI Amit Lath powiedział, że jest zaszczycony odebraniem tej nagrody z rąk Prezydenta, a relacje między Polską a Indiami są dziś na innym poziomie.

„To wielki zaszczyt i przywilej nie tylko dla naszej rodziny, ale dla całej diaspory indyjskiej w Polsce i Europie, ponieważ stosunki polsko-indyjskie są teraz na innym poziomie, a otrzymanie tej nagrody jest jak promowanie relacji indyjsko-polskich. Jeszcze bliższe i tak pozostanie” – powiedział Amit Lath.

Mówiąc dalej o tym, jak wziął na siebie koordynację między Ambasadą Indii na Ukrainie, Ambasadą Indii w Polsce oraz ewakuacją i czasowym pobytem studentów, Amit powiedział, że jako diaspora indyjska powinniśmy się zaangażować. Aby było to bardziej udane.

„Operacja Ganga to wspaniała inicjatywa rządu indyjskiego. Wiesz jak to wszystko się zaczęło 24 lutego, rząd indyjski zdecydował o ewakuacji indyjskich studentów i gdy szukaliśmy dla nich noclegu, zwróciła się do mnie ambasada Indii z prośbą o pomoc , różne pomysły, gdzie zakwaterować tych studentów. Spójrz na opcje, po dwóch dniach i trzech dniach zdaliśmy sobie sprawę, że jako Indianie z diaspory musimy się zaangażować. Sukces „, powiedział.

READ  Polska bada „katastrofę ekologiczną” umierających ryb.

„Oczywiście cała diaspora indyjska, wielu biznesmenów podjęło ten krok, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które opuszczają swoje firmy i wracają do domu” – dodał.

Mówiąc dalej o roli diaspory indyjskiej w różnych krajach, Amit powiedział, że to posunięcie jest doskonałym przykładem roli odgrywanej przez Indian diaspory w każdej sytuacji.

„Operacja Ganga jest bardzo dobrym przykładem tego, jak diaspora indyjska odegrała bardzo aktywną rolę, niezależnie od tego, czy jest to kryzys, czy cokolwiek innego. Nie postrzegają jej jako państwa. Postrzegają ją jako kraj. Wszyscy jesteśmy razem. I Indianie z diaspory odgrywają bardzo ważną rolę. „Myślę, że to świetna okazja. Pravasi Bharatiya Divas to doskonała platforma dla Hindusów, aby spotykali się i wyrażali swoje poglądy na całym świecie” — powiedział.

Nagroda Pravasi Bharatiya Samman Award (PBSA) to najwyższe wyróżnienie przyznawane zamorskim Indianom. Nagrody zostaną wręczone przez Prezydenta Indii na Konferencji PBD podczas Sesji Wdzięcznej z okazji obchodów Pravasi Bharatiya Divas. Laureaci uznają doskonałość osiągniętą przez imigrantów w różnych dziedzinach.