28 marca, 2024

Polska zdobywa pierwsze złoto பத Remis Live Sail przed rozpoczęciem zawodów medalowych

Akada Parvinska z Polski zdobyła pierwsze złoto w 53. Semaine Olympique Française de Hyères TPM, która wyróżniała się w lekkim powietrzu, zakładach meczowych i matematyce na ILCA 6 dla kobiet. Prowadzący 179 punktami Dominic Buxack i Simon Weirski mają jutro dwa złote medale dla Polski. Mężczyźni na ILCA 7 spędzą zupełnie inny czas, który w sobotę będzie zaciętym wyścigiem medalowym.

To był kolejny wspaniały dzień bezkresnego błękitnego nieba w Hieres, ale przejście z północno-wschodniej części morza o prędkości 6-8 węzłów do dużego wiatru południowo-południowo-zachodniego nie zadziałało, a wielu walczyło o stabilność, gdy ich platformy zniknęły.

Wszyscy w jutrzejszym wyścigu o medale będą z niepokojem obserwować pogodę z silną prognozą zachodnią po południu po bardzo łagodnej sytuacji rano, czy zdążą na wyścig?

ILCA 6 i 7 – (osobny ponton damski i męski)
Wczesne złoto dla Polski

Kobiety ILCA 6

Akada Parvinska z Polski zdobyła złoto dzień wcześniej! Wygrała wyścig o medale o 21 punktów nad Marie Barrow z Francji. Parvinska rozpoczął dzień z 35-punktową przewagą i zakończył tego dnia 20 i 14 w obu wyścigach, ale ukrył swoich rywali w obu i zrobił to, co musiał zrobić. Emma Blashard z Belgii, która zajęła 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zajęła 21. miejsce w pierwszym wyścigu, a Sarah Douglas, która wygrała w Palmie, zajęła 30. miejsce. Parwińska przeniosła się następnie do Barrow.

Agatha Parvinska (przemawia przed potwierdzeniem klasyfikacji generalnej): „Nie mogę się doczekać jutra!

„To był dla mnie przeciętny dzień zakończenia, ale dla mnie bardziej chodziło mi o pilnowanie innych, ponieważ uzyskałem dużą przewagę. W pierwszym wyścigu obserwowałem Belgię i Kanadę, a podczas wyścigu miałem oko na Mary Barrow. ostatni wyścig. Skończyliśmy bardzo blisko, dobrze Powinno być, ale dla ostatecznych rankingów.”

Cztery łodzie, trzy punkty lub Anglicy nadchodzą!

© Energia łodzi / FFVOILE

Mężczyźni ILCA 7

READ  Malaga 7s – polski faworyt, mimo że nie ma go w wiadomościach FBC

Po burzliwym dniu przy słabym wietrze tabela liderów połączyła się dramatycznie z trzema punktami oddzielającymi cztery łodzie. To była walka typu „win-take” o pierwszą trójkę, z Philipem Bullem, Paulem Conditzem na poziomie punktów i Michaelem Beckettem o dwa punkty mniej.

Po niefortunnym czwartku Brytyjczyk Beckett wygrał oba swoje wyścigi i pominął kilka wielkich nazwisk. A jego kolega z drużyny, Wielka Brytania, Elliott Hanson, zajął 3 i 2 miejsce i jest o jeden punkt za Pocket.

Philipp Bull, niemiecki mistrz świata 2020, zakończył swój ciężki dzień w rakiecie 29 i 19. Ale australijski mistrz olimpijski Matt Wearn, który miał 14 i 15 lat, nie był w stanie tego wykorzystać. Jest szósty, 16 punktów za Buhlem. . Ale jeśli czołowa czwórka rywalizuje, nie pisz zużytych i wejdź na podium. Candidis, pierwszy Cypryjczyk, który zdobył medal olimpijski (piątek 2012 w Londynie) i najbardziej doświadczony członek kwartetu, byłby zachwycony swoimi szansami.

Michael Beckett: „Wczoraj nie miałem ochoty robić nic szczególnie złego. Popełniłem małe błędy, które okazały się bardzo kosztowne. Dzisiaj udało mi się pozbyć tych drobnych błędów i nagle wszystko się ułożyło i to było niesamowicie.

„Zacząłem trochę lepiej, za każdym razem osiągając znak Windward w pierwszej dziesiątce. W pierwszym wyścigu ukończyłem wyścig na dziewiątym miejscu, a w drugim prowadziłem całą drogę.

„Wcześniej było tak łatwo; w złej sytuacji tracisz trochę, nadal jesteś na piątym miejscu, podczas gdy 20-te błędy mogą cię zobaczyć na 40. To bezwzględne.

„Nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu medalowego. Elliott (Hanson) miał wspaniały dzień z moim kolegą z drużyny. Ścigam się z nim cały dzień.

Philipp Buhl: „To nie jest wspaniały dzień, zwłaszcza jeśli twoje błędy są słuszne na początku. Pomaga to utrzymać się na ścieżce przez pięć minut, a nawet dwie minuty.

READ  Mecze Argentyny, Meksyku, Polski, Arabii Saudyjskiej

„Patrząc na wyniki tygodnia, wydaje mi się, że dominuję, ale wiesz, że są jeszcze dwa wyścigi, takie jak poprzedni. Wiedząc, jak szybko może się nie udać, możesz zrobić od jednego do dwóch przeciętnie złych wyścigów, zawsze jestem był bardzo realistyczny. Odrzucenie i nadzieja na lepsze niż średnia.

Ale myślę, że mam jeszcze dobry tydzień i nadal jestem w grze.

470 (hybrydowa dwuramienna łódka)

Ze względu na wiatr możliwy był tylko jeden wyścig, Szwed Anton Dolberg (srebrny na zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio) i Lovisa Carlson objęli prowadzenie, ale Francuzi Hippolyte Machetti i Alois Retornas mieli trzy punkty przewagi nad medalistami. Wyścigi. Szwedzi zajęli piąte miejsce w wyścigu, trzecie Francuzi, a Austriaczki Laura Watlow i Lucas Maher siedem punktów przewagi nad Szwedami. Niemiec Louis Vanscher i Philippe Adenrith zajęli w piątek 13. miejsce po tym, jak zajęły 13. miejsce w ostatnim wyścigu w czwartek wieczorem. Dla niektórych bardzo niefortunne. Mają teraz 14 punktów straty do Szwecji.

49er (wysoka wydajność dwuramienna łódka dla kobiet i mężczyzn)

Kobiety 49er FX

„Brazylijczycy nadchodzą!” Że wszyscy patrzą przez ramię. Cóż, w piątek przejęli kontrolę nad liderami, kończąc 2, 1, 2 w swoich trzech wyścigach, gdy ich rywale podzielili się wokół nich w łagodnych okolicznościach.

Brazylijscy podwójni złoci medaliści olimpijscy (Rio 2016 i Tokio 2020 (21)), Martin Greil i Kahena Kunze, całkowicie kontrolują swoją łódź i regaty po silnym wietrze pierwszego dnia.

Mieli dziewięciopunktową przewagę nad szwedzką parą Wilma Boebek i Rebeccą Netsler, liderami Overnight, którzy dzisiaj ukończyli 8, 5, 8. Stephanie Rope i Margaret Schia (6, 9, 7) z USA tracą trzy punkty do trzeciej Szwecji, aw środę do Norweżki Helen Nose i Mary Roningen osiem punktów.

Martin Grail: „Wyścigi medalowe są zwykle trochę trudne, ponieważ gdy są podwójne punkty, nie jest to tylko pierwszy wyścig za tobą, musisz martwić się o resztę. Mamy więc jeszcze dwie łodzie.

READ  Polska podpisała umowę o transporcie morskim w celu zwiększenia treści lokalnych

„Mieliśmy dobre starty i dobrą prędkość łodzi, co dało nam wybór na torze wyścigu, co jest dziś bardzo ważne, ponieważ nie było to naprawione z jednej strony. Po obu stronach występowały duże różnice ciśnień.

„Dzień przed wyścigiem przyjechaliśmy bez treningu. Nie mieliśmy wyjazdu treningowego, więc pierwszy dzień z silnym wiatrem był dla nas trochę kłopotliwy, ponieważ pierwsza jazda na świeżym powietrzu była bardzo wymagająca. Powoli ścigaliśmy się dobry tu i tam, i nabrał pewności siebie, gdy wspięliśmy się w tabeli liderów.