24 kwietnia, 2024

Polska zastrajkowała późno, aby uzupełnić doskonały rekord Anglii

Wysłany dnia: Zmieniono:

Warszawa (AFP)

100-procentowy eliminacje do Mistrzostw Świata Anglii zakończyły się w środę remisem 1:1 z Polską w Warszawie.

Mecz akcji w Golmouth był krótki, a strzał z dystansu Harry Kane z 18. minuty stał się patowy, ale Wojciech Cheznie został oszukany.

Kluczowy dla szans Polaków na drugie miejsce w Grupie Europy uratował Szymański jednak strzał głową na skrzyżowaniu Roberta Lewandowskiego.

Anglia ma cztery punkty przewagi nad drugą w kolejności Albanią i pięć punktów przed Polską.

Jednak ze względu na starcia z Andorą i San Marino, które mają jeszcze nastąpić w pozostałych czterech meczach, kwalifikacje Kataru powinny być dla podopiecznych Garetha Southgate formalnością.

Finaliści Euro 2020 byli zainspirowani rozczarowaniem przegraniem pierwszego ważnego finału od 55 lat z Włochami, pokonując w tym tygodniu Węgry i Andorę 4:0.

Ale publiczność została zmuszona do ciężkiej pracy przeciwko stronie, która miała być ich największym wyzwaniem w grupie.

Kane zmarnował niezwykłą szansę dla Anglii w pierwszej połowie, gdy jego skromna główka została z łatwością zablokowana przez Raheema Sterlinga w poprzeczkę.

Polska była bez własnego talizmanu Lewandowski, kiedy ostatni raz spotkali się 2-1 na Wembley w marcu.

Jordan Bigford był bliski przerwy w przerwie ze swojego składu, by pokonać napastnika Bayernu Monachium, a następnie dogodnie złagodził strzały Lewandowskiego z dystansu po przerwie.

Snowsny strzelił swojego 41. gola w reprezentacji, gdy Moments zdobył bramkę z 30 jardów i powalił bramkarza Sverre Juventus.

Pozwolenie Bigforda zażądała Carol Svitersky, ponieważ Anglia popełniła jeszcze gorszy błąd bramkarski od 10 minut, ale Everton Stopper był wdzięczny za rodzaj podskoków, które pozwoliły mu zebrać piłkę, zanim ta dośrodkowała.

Pickford był jednak bezradny w 92. minucie, kiedy Jacob Modern obrócił Kyle’a Walkera, aby otworzyć obronę Anglii, a piłka w końcu odbiła się od Lewandowskiego w celu uderzenia głową.