30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zapowiada pomoc w rafinacji ropy naftowej dla Niemiec, aby zmniejszyć zależność od Rosji

Polska zapowiada pomoc w rafinacji ropy naftowej dla Niemiec, aby zmniejszyć zależność od Rosji

Polska w poniedziałek wyraziła poparcie dla niemieckiej rafinacji ropy naftowej, ponieważ świat omawia środki mające na celu zmniejszenie zależności Rosji od ropy naftowej w następstwie wyniszczającej wojny na Ukrainie. Polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wydała oświadczenie przed wizytą w Brukseli na spotkaniu ministrów energetyki UE. RIA Nowosti Zgłoszone w poniedziałek. Anna Moskwa wezwała wszystkie kraje UE do narzucenia Rosji wojny z gazem, węglem i ropą.

Polska minister środowiska Anna Moskwa powiedziała, że ​​Niemcy chcą nałożyć sankcje na rosyjską ropę. Moskwa dodała, że ​​spotka się ponownie z niemieckim ministrem gospodarki Robertem Habebem, gdzie obaj przywódcy omówią kwestie istniejące od początku wojny na Ukrainie. RIA Nowosti Raport. Moskwa powiedziała, że ​​Warszawa jest gotowa wesprzeć Niemcy z rafinerią w Gdańsku w nałożeniu sankcji na Rosję. Warto w tym miejscu zauważyć, że polskie władze ogłosiły niedawno decyzję o zniesieniu do końca tego roku zależności kraju od rosyjskiej ropy, gazu i węgla.

Polska, Niemcy powinny zmniejszyć zaufanie do rosyjskiej ropy i węgla

Oczekuje się, że do końca tego roku Niemcy zrzucą rosyjską ropę i węgiel. Na początku 2022 r. Niemcy otrzymywały prawie 55% swojego importu gazu ziemnego z Rosji, który obecnie został zmniejszony do 40%. RIA Nowosti. 26 kwietnia niemiecki minister gospodarki i zmian klimatycznych Robert Hebeck poinformował, że Berlin osiągnął „bardzo, bardzo blisko” zakończenia uzależnienia Rosji od ropy naftowej. Wypowiedział te uwagi wraz ze swoją premier Anną Moskwą podczas wizyty w Warszawie.

Polska i Niemcy muszą współpracować, aby zmniejszyć rosyjski import: Robert Hebeck

Robert Hebeck podkreślił ponadto, że Polsce i Niemcom udało się zacieśnić współpracę w celu uniezależnienia się od importu rosyjskiego. Hebek dodał, że Polska i Niemcy muszą szybko „uwolnić się” od rosyjskiego importu. Euraktywny. Warto zauważyć, że w 2021 r. Niemcy będą importować 35% całkowitego zużycia ropy z Rosji. Hebek powiedział, że współpraca Polski i Niemiec w sektorze naftowym pomoże zaangażować nowe kraje w dostawy ropy i podpisać nowe umowy o imporcie ropy. Warto zauważyć, że od rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego wiele krajów UE zobowiązało się do zmniejszenia zależności Rosji od ropy i gazu.

READ  UE wszczyna postępowanie prawne przeciwko prawom LGBTQ+ na Węgrzech i w Polsce Prawa LGBT

Zdjęcie: AP / Twitter / @ MKIS_GOV_PL

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej